Czy ruszy multimo + Asus WL-500g Premium + ST330

Witam.

Planuję kupić router (jak nie trudno z tematu wywnioskować), i bardzo zaciekawił mnie Asus WL-500g Premium. Ma ogrom możliwości, i da się go nabyć w dość przystępnej cenie, jednak mam wątpliwości czy będzie się chciał dogadywać z multimo (usługa po łączach tp). W specyfikacji pisze xDSL (ADSL to podgrupa DSL), jednak ludzie piszą że nie obsługuje to standardu ADSL. I tu pojawia się pytanie, czy w razie potrzeby da się skonfigurować ten router tak, aby odbierał internet przez modem ST330 podinany pod USB?

Pozdrawiam

Router obsługuje ADSL, tak jak i cały DSL. Pytanie tylko, czy obsługuje modemy USB. Aby na USB podłączyć modem dial-up (do sieci komórkowej), trzeba mu podmienić firmware (na podstawie Forum Bez Kabli). Ale czy tak samo jest z modemem DSL (i gdzie ewentualnie znaleźć odpowiedni firmware) - już nie wiem. Ale raczej powinno działać na domyślnym.

Skoro ten asusik obsłuży multimo normalnie, to nie widzę żadnego sensu podpinania modemu pod USB. Jednak pytanie czy to na pewno obsłuży ADSL, gdyż ludzie po forach piszą (link poniżej) że jest potrzebny dodatkowy modem z wyjściem ethernet (co w praktyce sprowadza się do zakupu jeszcze jednego routera, i dość kłopotliwej konfiguracji)

http://peb.pl/sprzet/187108-asus-wl-500g-premium.html

Co do wymiany oprogramowania to się nie boję, rozdziewiczałem już wrt54gl (tomato). Pytanie więc brzmi, czy na pewno ustawi na tym multimo, bo nie uśmiecha mi się za bardzo kupno dwóch routerów ^^.

To niby jak chcesz podłączyć linię telefoniczną? Przecież nie ma on wbudowanego modemu. Tak więc musisz go podłączyć, a że masz modem USB (który wcale nie jest taki zły, są gorsze), to wypadałoby go wykorzystać.