Czy sb live zadziała pod virtualbox

Szperając po necie często polecano virtualbox jako maszyne virtualną w celu uruchomienia starszych programów w starszych windowsach.

I mam do was jedno pytanie, w związku z tym zaganieniem…

mam system win7 i chcę, poprzez viritualboxa uruchomić na nim winxp. Tylko i wyłącznie z jednego powodu: mianowicie pod win7 nie działa mi karta dzwiękowa sb live - szczególnie chodzi mi o wyjście spdif. Często oglądam filmy na tv, a dzwięk wysyłałam przez to wyjście w postaci nienaruszonej do amplitunera, gdzie dopiero następuję dekodowanie ścieżki dzwiękowej. Niestety na chwilę obecną muszę mieć 2 systemy osobno i gdy chcę oglądać filmy to restartuję win7 i odpalam winxp.

I w związku z tym pytanie: czy po uruchomieniu winxp w win7, karta muzyczna zostanie wykryta i system winxp będzie bez problemu odtwarzał filmy HD, z przekierowaniem obrazu i dzwięku do zewnętrznych urządzeń RTV

Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi…

Obawiam sie ze nie. Sprzęt (no moze z wyjątkami) w wirtualnym systemie to softwarowo stworzone urządzenia wykorzystujące sterowniki prawdziwego systemu

a gdyby tym prawdziwym systemem był winxp - ten który aktualnie posiadam jako odrębny system,

zauważyłem że w VB można wybrać obraz dysku - więc może da się zrobić obraz istniejącej partycji z winxp i narzucić VB emulowanie go pod win7, ale już z sterownikami spod winxp

A u mnie działa, tylko że ze sterownikami http://kxproject.lugosoft.com/. Mixer jest bardzo dziwny w konfiguracji, działa inaczej niż typowy mixer, i trzeba się go nauczyć. Niestety nie uważam, aby jego obsługa była intuicyjna.

Nie, ponieważ virtualbox obsługuje na maszynie wirtualnej w sposób natywny tylko urządzenia podłączone pod usb. Cała reszta jest emulowana. Karta muzyczna zostanie wykryta ale nie będzie to karta SB Live, tylko emulowana, z tego co widzę nazywa się Intel 82801AA AC’97.

Pozdrawiam

blackside81 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif