Czy się opłaca kupić ram? ;p

Witam otóż chciałem wiedzeć czy muszę dokupować ram ponieważ mam taką możliwość, aczkolwiek troche wolał bym tego uniknąć bo szkoda kasy ;p

Mam 1,5gb ramu i chcem wiedzieć czy dokupic tak zebym mial 2gb (tyle maks moja plyta glowna obsluguje) czy zostawic tyle ile mam ?

chciałbym aby windows 7 ładnie chodzil i żeby gry w miare dobrze chodzily (takie do 1gb ramu wymagań)

Powiem jeszcze że mam procesor amd 3200+ 2,1Ghz, dysk 320gb, grafike Geforce 6100 ( gry ładnie chodzą na tym) ;p

Nie kalkuluje się. Przy tej grafice i tak nie wyciągniesz więcej, a 512ramu nie da ci dużo. Znając, życie są to ddr które są stosunkowo drogie :slight_smile:

Innymi słowy, zmień wszystko, albo nic. Bo inwestować się nie kalkuluje :slight_smile:

to ddr2 ^^

i nie pytam sie czy wymieniac calość tylko co z ramem a więc proszę o dobrą odpowiedź co do tematu :slight_smile:

http://allegro.pl/nowy-kingston-hyperx- … 18783.html

za 40zł ddr2 są o wiele tańsze, co nie zmienia jednak faktu, iż w to co masz nie kalkuluje się już inwestować :slight_smile:

@down

Panie wszechwiedzący zamiana części na przejściowe to tylko strata kasy i tyle z mojej strony. Rób jak chcesz kasa jest twoja i tyle z mojej strony. Btw nie podałeś najważniejszych danych w tym modelu płyty głównej, oraz zasilacza …

niestety ale dalej nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie, a więc

kolega wyżej niech już sie nie udziela :slight_smile: (ja kompa skladam powoli z lepszych cześci czyli potem kupie jakiś procesor dual core 2Ghz i juz sie bedzie kalkulować, grafe też kupie, a dysk mam dobry)

chcem wiedzieć czy mam wystarczająco dużo ramu żeby chodził ladnie win. 7 i zeby gierki jakies jeszcze smigaly (co do ramu nie do grafy, czy procka) .

Dodane 09.09.2011 (Pt) 14:13

po 1. powtarzasz się “tyle z mojej strony” i 2. co jak co ale zasilacz nie ma nic do tego… i po3. nie udawaj wielkiego znawcy bo po tym jak piszesz można się domyślić że takim nie jesteś…

Dodane 09.09.2011 (Pt) 20:17

a więc ponawiam temat, w którym zadaje pytanie. czy dla windows 7 wystarczy 1,5 gb ramu czy mam dokupić tak żeby było 2. nie pytam sie o reszte sprzętu. :slight_smile: