Czy się opłaca zmiana procka?

Witam:

Chciałbym się dowiedzieć czy opłacalna jest wymiana mojego procka x2 4400+ 2310 birsbane na wersję 5600+ na jądrze winstor według tam jakiegoś testu wynika że tak i to jest dość spora różnica wydajności prosiłbym o radę

Według mnie nie!. Nie ma to większego sensu. One różnią się tylko zegarami a jeśli tak to ja bym podgonił ten obecny procesor zwłaszcza że masz dobrą zasiłkę, świetne chłodzenie procesora. Płyta to może nie jakiś demon OC ale myślę że i na niej procesor może dojść do 2,6-3,0Ghz.

Wiem bo miałem go podkręconego do 3100 tylko że mam problem w zachowaniu ustawień w biosie za każdym razem jak kompa uruchamiam to pisze że cpu is overclocked and is in safe mode i to mnie denerwuję mnie by to nie przeszkadzało ale nie tylko ja z kompa korzystam.

A aktualizowałeś bios? Może wystarczy lekko obniżyć zegar procesora.

tak mam najnowsżą wersję i przy każdym taktowaniu tak mam w Windowsie testowane orthosem itd wszystko śmiga tylko problemy się zaczynaja przy uruchamianiu kompa

A może zmienić płytę główną na coś na czym podkręcisz i w przyszłości obsłuży Phenoma II?