Czy siódemka to stabilna wersja Windows?

Na Laptopie ASUS K50I mam obcenie zainstalowany system WIndwos 7 PRO PL. Komputer wyposażony jest w dość dobry procesor, a przede wszystkim 3 GB ramu i to ddr3. W trakcie pracy zdaża mi się, że przy otwieraniu na raz kilku programów, zatrzymuje się (tak jakby się zawiesił) a następnie odwiesza i można pracować dalej po ok. 3 min.

Siódemka jest jak najbardziej stabilna. Używam jej od pół roku, z tym że na komputerze stacjonarnym i to dość mocnym (C2D E8400 Nvidia 8800GTS i 2GB Ram). System jest stabilny i do tego szybki, choć trudno się dziwić. Co do zwiech u Ciebie to nie oszukujmy się laptopy są w tyle za stacjonarnymi. Podaj co to za lapek, procek- ile GHz itd.

Wszystko zależy od tego jakie masz oprogramowanie na kompie, w tym sterowniki. Część starszych programów (np. Tlen 6) robi właśnie takie zwiechy jak opisujesz.

Co nie znaczy, że Win 7 nawet w wersji Ultimate x64 nie ma racji bytu na notebookach :lol:

Asus K50ID T6670 Nvidia GT320M. Całkiem możliwe, że przywiechy takie łapie przez programy. Moja wersja windows 7 to x64 Professional, a cała rzesza programów jest podpisana pod programy 32-bitowe. Total Commander, Gadu(najnowasza wersja 10 nie chciała sie uruchomić zaras wyłączał się komputer). Weźmy firefox’a. To może dlatego?

Fakt, niewłaściwe sterowniki mogą namieszać, do tego w laptopach z *preinstalowanym systemem są pakowane zwykle niepotrzebne programy (… system recovery itp.). To one ładujące się w zasobniku przymulają system, choć starsze wersje programów również. @Gorgoroth chyba nie zaprzeczysz, że jest różnica w wydajności lapka a stacjonarki z tej samej półki cenowej.

Zgadza się, desktop za tę samą kasę co laptop to kosmos, ale to nie znaczy, że na lapciaku za 2,5k zł. dzieją się takie cuda jak opisuje kolega. Na moim lapie z Win 7 nic takiego nie ma miejsca obecnie. Nawet GG 10 działa tak więc może ktoś inny będzie mieć lepszy pomysł.

Jeśli chodzi o programy x86 na systemie x64 to raczej powinny chodzić. Możliwa jest jedynie ich mniejsza wydajność.

Niepotrzebne sterowniki, programy, można wyłączyć z autostartu.

Wiem, że to nie to samo co wgranie od nowa windowsa, bez tych zbędnych ■■■■■ół, które zajmują miejsce, i bez sensowne wpisy w rejestrze.

Jednak… jest to zawsze jakieś wyjście, jeśli chcemy “czegoś” uniknąć.

Tak, tak powinno być wszystko cacy. Ja bym problemu szukał w tych “dodatkowych programach” o ile @mrduck89 takowe na lapku ma. W niewłaściwe sterowniki wątpię, gdyż system był już preinstalowany, co za tym idzie powinno wszystko działać. Proponuje przejrzeć programy uruchamiane przy starcie i obejrzeć procesy.

7 jest najspabilniejszym systemem Ms

Dodane 05.05.2010 (Śr) 20:51

7 jest najspabilniejszym systemem Ms

7mki używam od premiery w Polsce a nawet dzień wcześniej miałem już. Jest to wersja x64 i jest świetna. Niby nieco podobne to do visty ale stabilność jest na bardzo dobrym poziomie i z pewnością system jest lżejszy od swojego poprzednika. Co do zawieszania się, to zobacz czy nie masz jakiegoś trojana przypadkiem-one czasami powodują znaczne spowolnienie i przywieszki systemu.

Windows 7 używam jakieś pół roku i działa stabilnie jeśli używasz najnowszego oprogramowania.

U mnie na laptopie, przy codziennym korzystaniu (iTunes, firefox, office, aqq, torrenty, konwersja filmów, gry) chodzi od miesiąca - nie wyłączam go, tylko i wyłącznie hibernuję więc wydaje mi się, że jest stabilny.

Siódemka to syf, nawet atrybutów nie można zmienić klik

Bez komentarza =D> :^o :wink: [-X

To samo mówili o Viście.

Ale Windows 7 jest jak najbardziej stabilny. Vista zresztą też niestabilna nie jest, tylko wymagająca.