Czy sprzęt będzie''współpracować''?

Mam zamiar kupić nowy komputer.I mam pytanie czy ten sprzęt będzie ze sobą dobrze współpracować

-Procesor PENTIUM 4 2.8 GHZ

  • Plyta Główna Asus P5VD2-MX Via P4M890 ( to to http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?i … rokosc=789 )

  • Pamięć DDR 2 1GB lub 512 MB (zależy od kasy)

  • Zasilacz prawdopodobnie Tracer lub inna firma jestem tego tylko pewien ze 450 W

  • Obudowa Tracer Xeno z wyświetlaczem LCD

  • Dysk twardy 160 GB

Zestaw tragedia. Ile masz kasy?

Procek 775, a zasilacz weź jakiś firmowy np. Chieftec (lub droższe Tagan - zasilacz i płyta główna są ostatnimi rzeczami, na których można oszczędzać). Tracer nie ma najlepszej opinii, a poza tym te 450 w jego przypadku jest tylko na nalepce. Z dysków twardych polecam Seagate 7200.10 200 GB lub Samsung (cichszy, chłodniejszy, tańszy, ale wolniejszy). Obudowę wybierz z dobrą wentylacją, z wlotem powietrza z przodu i z boku, najlepiej z wentylami 120 mm - P4 lubią się grzać (Polecam Core 2 Duo - dużo szybsze i wydzielające mniej ciepła).:mrgreen:

To weście doradzcie mi jakiś sprzęt . Kasy mam ile będzie trzeba to dam za kompa . A znacie może jakieś inne obudowy z wyswietlaczem LCD które pasowały by do P4 2.8 GHZ ??

Bez tej informacji nie da rady.

P4 kiepsko, lepiej na Athlonie lub Core 2 Duo

Mozecie mi powiedziec ile by kosztował ten Core 2 Duo???

Zestawik z Core2Duo to tak +3000zł to skromnie. (Oczywiście sama buda)

Sam procesor minimum 750 zł, za coś w miarę dobrego pod D2D ~3200

  1. Co żeś się uparł na P4? C2D lepsze:P

  2. PO co Ci buda z wyświetlaczem LCD? Sa one zwykle kiepskiej jakości. Jeśli tak bardzo chcesz mieć panel LCD to kup oddzielny i zamontuj w budzie (zwykle montowany w zatoce 5,25.

Dobra, weź gadaj konkretnie, a nie mówisz żebyśmy ci złożyli obojętnie co.

Jak chcesz to ci i za 15k złożymy ale wątpie żebyć mógł(chciał) przeznaczyć na kompa nawet połowę tego.

I do czego ten komp będzie ci potrzebny.

Dobrze na kompa moge przeznaczyć coś ok. 3 tys (niewiem czy to dużo czy to mało) . A moze ten sprzęt by był dobry :

PROCESOR INTEL CORE 2 DUO E6400

2,13 GHZ 2MB CACHE !!

PŁYTA GIGABYTE GA-945P-S3

PAMIĘĆ DUAL CHANNEL TWINMOS 1 GB

GRAFIKA PALIT EXPERT VISION GF7600GT 256PX DVI/TV

DYSK TWARDY WESTERN DIGITAL 250 GB

NAGRYWARKA DVD LG GSA-H22LRBU

Czy on będzie lepszy od tego który wcześniej podałem ??

Jeżeli nie to powiedzcie co musze zmienić . Ten komputer moge kupić za 2 670 zł(bez monitora) . Czy mi się opłaca?

Pozdro

Biostar TFroce PT 965.

PDP Patriot lub Corsiar. 2x512 DDR2 800

7600GS Galaxy DDR3/7900GS

Seagat z końcówką AS lub Samsung.

BenQ :slight_smile:

Zasilacz Huntkey :smiley:

ć koniecznie z końcówką AS ponieważ wiem tylko że mają chyba końcówki IDE ,SATA :mrgreen:

Chodzi o końcówkę w nazwie :slight_smile:

Dyski z końcówką AS są nowsze.

Konkretniej to BenQ 1655

Można też Chieftec 450W :slight_smile:

Można też GoodRam DDR2 2 x 512MB 667MHz

Podlicz wszystko i zobacz czy się wyrobisz :slight_smile:

Wielkie dzięki , powinienem się wyrobić. Mam jeszcze jedno pytanie . Niewiem czy moi koledzy znają sie dobrze na koputerach ale powiedzieli że płyta głowna Biostar TForce 965 Pt jest lipna.Czy to prawda ponieważ w ogóle//ort się w tym nie orientuje a niechciał bym kupić czegos co nie będzie dobre do procesora itp

Pozdro

Nie. Jest dobre. Wręcz bardzo dobra.

Jak nie wiesz czy się znają, to się nie pytaj :stuck_out_tongue:

Szczególnie pod procka C2D