Czy sprzęt jest gotowy na Vista?

(Supinski Aleksander) #1

Pisze dlatego że doradca systemu Vista przy skanowaniu pokazuje błąd skanowania i nie wiem czy mój sprzęt jest gotowy na Windows Vista Ultimate.

Mam

Procek: Amd Athlon 64x 4200+ x2 (dwu rdzeniowy)

Ramy: Dwie kości: DDRAM2 512 667 mhz.

Karta graf: Ati Radeon Xpress 1250 320 mb

Dziękuję z góry za odpowiedź.

(Clubbasse207) #2

tak można śmiało instalować vistę lecz lepiej by było gdybys miał 2 GB ram

(Feelek3) #3

Vista sie uruchomi, ale o dobrej wydajności zapomnij, przy 1GB są lekkie lagi a co tu mówić o 512MB, chyba że nie będziesz używał AeroGlass wtedy może uzyskasz trochę dodatkowych MB wolnych. Nie polecam do codziennej pracy :slight_smile:

(Barteek) #4

Dwie kości mają łącznie 512MB, czy każda ma po 512MB pamięci?

Jeżeli masz łącznie 1GB pamięci to możesz śmiało instalować Vistę.

Mam w tej chwili 1GB pamięci RAM DDR2 i taki sam procesor... uruchomione AQQ, Opera, WMP11, NOD32, Sidebar, aplikacja Bluetooth, oraz Windows Defender i użycie pamięci wynosi 50%

(Paluch Ti) #5

z tego co napisał wynika że ma dwie kości po 512mb czyli razem 1gb.

(Mayron) #6

Do bardzo komfortowej pracy przydałoby się dokupić jeszcze 1GB RAMu tak abyś miał 2GB, ale bez tego twój sprzęt jest gotowy na Vistę.

(Kubakuderski) #7

co wy z tym tamem....po updatach będzie chodzić szybciej niż xp, ale minimalnie.....ja mam podobny konfig i naprawde mam komfortową prace.....

(Mayron) #8

Vista przy normalnej pracy zużywa 992MB RAM z 2,5GB a mam włączonego Firefoxa, Safari, GG, everesta i pasek boczny... więc przydałoby się więcej niż 1GB do komfortowej pracy.

(Kubakuderski) #9

ale ludzie naprawde nie kumacie jeszcze.......vista zużywa tyle jak masz 2,5 GB ramu, bo wie że i tak Ci to nic nie robi bo zastaje full wolnego.....jak masz 1GB to zużywa około 400 mB bo reszta Ci raczej wystarczy....a jak włączasz wymagającą np. gre to vista powyłącza zbędne usługi i odda dużo ramy 9przy 1GB vista będzie rzarła koło 180MB) więc jeśli ją optymalizujecie to ją zwalniacie......

(Mayron) #10

Wiem... jak miałem 512 to używała 300ramu... ale chodziła dużo wolniej :stuck_out_tongue:

(Kubakuderski) #11

bo 512 to naprawde troche mało ;/ ja polecam viste przy minimum 1GB ramu

(wojtekmaj) #12

Używam od niemalże roku Visty z 1 gb na pokładzie i jestem naprawdę zadowolony z wydajności - w tym w grach - i stabilności systemu.