Czy sprzęt jest kompatybilny?

Byłem w pewnej sieci hurtowni i postanowiłem sie zorientować w cenie zestawów. Mniej więcej z pamięci powiedziałem jakieś dobre części , mieli duży wybór i cenowo bardzo dobrze sie sklep prezentował. Ale nie wiem czy zestaw jest kompatybilny i dobry za tę cene. Proszę więc o porady :

PROCESOR CORE 2 DUO E6300 1.86GHZ LGA775 2MB/1066 BOX - 729 zł

ASUS P5LD2 SE/C 1945P Socket775 (PCX/DZ/LG/DDR2) <- I TU MAM WĄTPLIWOŚCI - 349 zł

EVGA GF 8800GTS 320MB DDR3/320b TV/DV PCI-E (1.2ns) (500/1600) - 1169 zł

2 x GOODRAM DDR2 1024MB PC667 - 259 zł x 2

HDD SAMSUNG 160GB HD160JJ 7200 SATAII 8MB CACHE (ASAP) - 219 zł

OBUDOWA I-BOX LYNX 228SG bez zasilacza - 125 zł

ZASILACZ CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 Watt - 209 zł

Klawiatura A4-Tech - 40 zł

Mysz A4-Tech - 30 zł

Monitor SAMSUNG 19" SM940N - 779 zł

NAGRYWARKA LG COMBO - 120 zł (nie wiem jak to działa ale koleś mi mówił że ona nagrywa i dvd i cd i odtwarza dvd i cd)

WINDOWS XP HOME EDITION OEM - 329 zł

RAZEM : 4.610 zł - I MAKSYMALNIE MOGE WYDAĆ KILKA GROSZY WIĘCEJ BO I TAK JESTEM NA MINUSIE !!

Prosze o porade czy to wszystko jest kompatybilne i czy nie trzeba jakiegoś chłodzenia dodatkowego w tej budzie.

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 21:10

Znalazłem tą płyte :

Asus P5N-E SLI (nVidia nForce 650i SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

Jest droższa ale czy lepsza?

Ile masz kasy na to zią ? Jak masz do 5000 to bym zlozyl 100% lepszy zestaw bo ten to jest totalne 0 i wogóle nie jest kompatybilny

Może jakieś konkrety ?

odemnie np. coś takiego :

do tego obudowa (do wyboru i koloru) - i masz całkiem , całkiem kompletny zestaw :slight_smile:

Tak, bierz ją.

Chcesz wziąść dwa single po 1GB? Lepiej weź od razu duala.

Combo nie nagrywa płyt dvd. Tu masz dobrą nagrywarkę:

http://www.ckznak.pl/index.php?cid=232& … R111D+bulk

Jest też w kolorze czarnym i w wersji box.

Jeśli chodzi o zasilacz to polecam ten:

http://www.ckznak.pl/index.php?cid=894& … 500+E5500W

Twardy dysk najlepiej Seagate 250GB 7200.10 16MB cache.

Ma matrycę TN lepiej wziąść 19´´ Benq FP91GP albo 19´´ Fujitsu-Siemens Scenicview P19-2P

Lepiej jednak to:

Jest niewiele droższa a odczuwalnie wydajniejsza.

Wziełem płyte jakąś gigabite z jakimś Intelem 995 bo mi tak radził informatyk. Ramy i tak będe wymieniał bo te są mało wydajne na wysokiej jakości gry i rendering 3d. Chciałem na jakiegoś duala geila albo patriota albo corsaira.

:mrgreen: powiedział Ci to ten informatyk co polecił 995 :?:

Dajesz ręku uciąć że powiedział 995…

DDR2 2x1024MB PC-800 OCZ Platinum CL4 - jak chcesz z wyższej półki. Pytanie czy wiesz jak wykorzystać ich możliwości…

Wiem że powiedział pod jakąś platforme i polecił mi płyte gigabyte. Nie wiem jak komputerek będzie chodził bo będzie we wtorek. A ramy to kupie przyszłościowo =p

Już ja widzę co to za płyta będzie. :lol:

Myślisz że każdy kierowca zna się na mechanice samochodowej :?: podobnie jest z informatykami :lol: A szczególnie takimi co pracują w sklepie za ladą 8) niczego im oczywiście nie ujmująć

co nie jest kontabilne , Ty jesteś chyba niekontabilny z tym forum , piszesz i głosisz na tym forum jakieś “herezje” udzieliło Ci sie chyba coś od twojego zimka Kononowicza .

Nieraz człowiek jak przeczyta tak bzdetne posty to ma ochote na złamanie wszelkich zasad regulaminu.

Witam! Jeżeli platforma pod gry to polecał bym raczej AMD coś koło 64 X2 4600+ kosztuje też coś 700zł a naprawde widać różnicę w grach;) Ja mam cały czas AMD od 2000 roku i zostane już przy nim. Kiedyś robiłem taki mały test. AMD ATH XP 2000+ 256Kb C L2 512 KINGSTON 400 Gigabyte K7-880 vs. PIV 2.8GHZ 512 Cache HT Intel 865 512 KINGSTON 400. Obydwa zestawy z grafiką x1600PRO 256MB na agp. na AMD miala w 3dm 2003 6600pkt. a na Intelu 6200 pkt. Roznica w punktach niby niewielka ale PIV 2.8 vs. ATHLON 2000+

Kiedyś cały czas Intele były z tyłu, Athlony były wydajniejsze i tańsze. Teraz tak nie jest, odkąd wszedł C2D każdy Athlon odpada na starcie.

Karta będzie ta :

Gigabyte GA-965P-DS3 (Intel 965P) [DDR2, PCI-E]

albo ta :

Gigabyte GA-965P-S3 (Intel 965P) [DDR2, PCI-E]

Nie wiem dokładnie tylko te zgadzają sie podobnie cenowo.

No w sumie tak 2mb cache mają Intele. Nie wiem tylko po co im czterordzeniówki wprowadzac. Athlony tak z tyłu znow bardzo nie zostają i AMD nie wylozyl jeszcze swoich kart. Intel jeszcze dostanie po nosie.

Aha - i jeszcze będe miał obudowe :

OBUDOWA I-BOX LYNX 228SG

(opis na : http://test.i-box.pl/produkty.php?cmod=1# i klikasz tam w LINX 228 )

To nie trzeba do tego zestawu żadnego dodatkowego chłodzenia?

Obudowa wyposażona jest w najcichszy możliwy wentylator wewnętrzny. Posiada system regulacji tempa pracy wentylatora z wyświetlaczem LCD, informowanie dźwiękiem o warunkach pracy przekraczających nastawione wartości, może pokazać czas pracy komputera. Przyjazna w montażu -posiada zagięte metalowe krawędzie. Obudowa Lynx jest przystosowana do płyt MicroATX oraz ATX. Wymiary:430x l90x450mm(485mmzpanelem)

Złączono Posta : 04.03.2007 (Nie) 19:37

Chłopie ty tera łamiesz regułke bo mnie obzywasz.

A sprzęt jest niekompatybilny jeszcze gorzej na tej karcie gigabyte… Chłopie po jakiego żółwia Ci taka karta 8800 z tylko 320 mb !!

dlaczego uważasz że nie jest kontabilny, skoro wszyskie podzespoły które przedstawił Ziben pasują do siebie i również komp na tym sprzęcie będzie pracował , inną sprawą jest to że można troche to pozmieniać

człowieku to nie jest twoja kasa i jak ktoś chce ją wydać to nie twoja sprawa i nie porównuj karty 7900 z 8800 bo to już całkiem inna technologia wykonania.

oo to tolu pocisnąłeś ;/

proszę was nie lolujcie go :roll: :roll: :smiley: :x

myślałem, że trochę zapomnieliśmy o dzieciach numerkach … znów walka z nimi ;/

hee a może one takie ciche są co? Nawet to się nie umywa do papsta a nawet fandera :lol:

Ziben jak wybierasz pomiędzy tymi gigabytami to bierz DS3 :slight_smile:

A jakieś wiatraki wziąść do tej obudowy ? Nie będe kręcił.