Czy stara delta 400W poradzi sobie z nowym sprzętem?

Mam Deltę 400W, chyba starszy model, bo ma wentylator 8cm, a na allegro widzę że są już 12cm. Zasila ona w tej chwili Athlona XP 2800+, GF 7600GS, nagrywarkę, dwa dyski, trzy kości ram i czasami podświetlenie obudowy :wink: Czy ten zasilacz poradzi sobie ze sprzętem Phenom X2, ATI 4670 (lub 5670), dwie kości DDR3, dwa dyski i nagrywarka? Czy dla spokojnego snu kupić jednak coś mocniejszego?

Poradzi sobie. Nie wiem tylko, czy ma odpowiednie wtyczki (PCI-E, rozszerzone ATX, zasilanie CPU).

Ile on ma Amperów na +12V, lub zrób zdjęcie tabliczki zasilacza.

Nie udało mi się zrobić fotki, ale wyczytałem, że

+12V1 - 12A

+12V2 - 14A

Zasilanie 6pin ma, CPU 4pin i w cholerę wtyczek SATA :smiley:

Z tego co wiem Delta w bieżącej ofercie ma nadal zarówno modele 8 cm, jak i 12 cm. Co do zasady jedne nie są “lepsze” czy “nowsze” od drugich. To po prostu całkiem inne konstukcje.

Sądząc po opisie to prawdopodobnie model 350W (400W “peak”). Mam podobny w jednym z PC. Z przeciętnym dwurdzeniowym prockiem da rady kartom o TDP w okolicach 150W. Przy HD4670 nawet się nie “spoci”, zasilacz będzie miał (maksymalnie) około połowy nominalnego obciążenia.

Wielkie dzięki za pomoc! W takim razie zostanie stary zasilacz i będzie co dołożyć do 5670 :wink: