Czy starczy mocy?

Witam! Aktualnie posiadam zasilacz Tracer’a 400W i poki co (przynajmniej zanim kupie jakis procek dwurdzeniowy) nie mam zamiaru go wymieniac.

Moj sprzet:

  • Seagate 80 GB Barracuda

  • 2x Corsair XMS2 Xtreme DDR2 1GB 800MHz

  • Asus M2N-E SLI nForce 500 SLI

  • AMD Athlon 64 3800+ (Socket AM2)

  • 8800 GTS 320Mb (overclocked)

Chce do tego sprzetu dokupic karte dzwiekowa pod PCI - Sound Blaster X-Fi XtremeGamer.

I oto mam pytanie: Czy 400W starczy? Taka karta dzwiekowa nie powinna raczej zbyt duzo mocy wyciagac (chociaz ta wersja mam swoj wlasny procesor dzwiekowy).

Z gory dziekuje za pomoc!

Ja bym od razu zmienił zasilacz na Amacroxa AX450 PNF. Dziwię sie że jeszcze tego nie zrobiłeś :wink:

Złączono Posta : 09.08.2007 (Czw) 20:59

Lub Amacroxa Frei Erde 550W

Sorry, ale nie mam zamiaru narazie zasilacza wymieniac. Zreszta brak mi doswiadczeniam, a na wlasna reke nie chce ryzykowac.

Ponawiam pytanie: Czy 400W starczy?

Dla pewności można wymienić na np. Amacrox Frei Erde 500W, bo ten Tracer 400W przy takim konfigu… a masz jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy podłączone, napędy optyczne itp ? Teoretycznie uciągnąłby ten config, ale chyba nie warto ryzykować.

Realnie ten zasilacz ma mniej.

Dziwne że jeszcze się nie spalił razem np z kartą która ciągnie ok 120W.

Zmieniaj go jak najszybciej np na podanego Amacroxa.

nie starczy! komp się spali po jakimś czasie…

Zapomnialem dodac, mam tez stary rdzewiejacy naped Dvd, po za tym - nic wiecej.

Radzimy Ci dobrze. Kup Amacroxa i nie obawiaj się o sprzęt. Przy tym zasilaczu, który masz obawiał bym się i to bardzo

Natychmiastowa wymiana zasilacza :slight_smile:

Wymień zasilacz. Komputer może pójdzie ale możesz go poważnie uszkodzić. Lepiej zapobiegać.

A bombka zegarowa już tyka…:mrgreen:

i pewnie niedługo wykończy kompa i będziesz bulić 2000zł na nowego zamiast 200 na zasilacz :wink:

Właśnie ryzykujesz uruchamiając kompa na tym zasilaczu. Wystarczy Amacrox 450PNF ( on też ma 400W, ale prawdziwe i z mocną linią 12V) choć można coś mocniejszego jak masz kasę- będzie na przyszłość.

Do wymianu od razu, nie bądź głupi tak jak ja jak miałem FEELA II :mrgreen: Amacroxa Frei Erde 500W będzie w sam raz :slight_smile:

skoro nie masz zamiaru go wymieniać to nie na miejscy jest pytanie

otóż do opisanej konfiguracji nie wystarczy. dowody ?? proszę sobie obliczyć jakie wymagania stawia sprzęt zasilaczowi na linii +12V a potem porównać owe wymagania z posiadanym zasilaczem (tabelka dla zasilaczy niskiej jakości).

http://web.aanet.com.au/SnooP/psucalc.php

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 12:28

pomogę w przypadku zasilacza - kiepskiej jakości (a taki posiadasz) potrzebujesz minimum zasilacza o mocy 550W i linii +12V 28A.

w wypadku zasilacza markowego, moc 320W i linii +12V 22A. a zatem minimum musisz zaopatrzyć się w zasilacz :

http://allegro.pl/item221007143_zasilac … a_gw_.html