Czy stosować firewalla'a?

Czy do użytku domowego stosować firewall’a??

Jeśli tak, to o jakiego polecacie (darmowe)??

A dlaczego nie.

Do podstawowych zadań wystarczy wbudowany w system.

Tak , należy stosować . Ja polecam COMODO Firewall Pro

Jeżeli mam neta przez router pentagram cerberus i w nim jest firewall to też jest potrzeba instalacji np. comodo ?

Powiedz jaki to firewall .

Tak. Jeśli ktoś chce mieć dokładniejsze informacje dotyczące ruchu sieciowego. Jeżeli jednak nie to wystarcza systemowy Firewall.

Ja mogę Ci polecić darmowy ZoneAlarm oraz darmowy Outpost Firewall Free 2009.

Moim zdaniem do użytku domowego nie ma potrzeby stosowania firewalla. Wystarczy darmowy, dobry antywirus oraz domyślnie włączona zapora systemowa. Jeżeli ktoś nie potrzebuje wielkich zabezpieczeń, to po co obciążać system, komputer. Lepiej klikać z głową, a nie wgrywać “super” zabezpieczenia, które i tak nie uchronią przed głupotą niektórych ludzi :smiley: . Poza tym komputery użytkowników domowych często są stare, tanie i nie mają dużej mocy obliczeniowej, więc nie ma sensu jeszcze ich spowalniać :wink:

Miałem kiedyś zawsze jakiegoś firewall`a.Ale odkąd zacząłem grać w sieci wszystkie poleciały do kosza.Po prostu zawsze,któryś blokował mi jakąś grę.W końcu odpuściłem i używam tylko systemowego.Jako ciekawostkę mogę powiedzieć,że po wgraniu SP3 Spyware Terminator zaczął mi blokować Day of Defeat Source.A comodo firewall w ogóle zgłupiał(po SP3)i zablokował mi neta.

ahahaha zapora systemowa :smiley: tego fw to sobie mozna o kant d. rozbić.

Firewall jest bardziej potrzebny niz antywir - jeśli ktos przegląda w necie tylko sprawdzone strony i nie wnosi zadnego syfu na pamieciach przenosnych ;]

Jak sie gdzies nie wlezie to wirusa nie bedzie , za to bez FW cos moze wpelznac samo :stuck_out_tongue_winking_eye: