Czy stosowanie repeatera w mojej sytuacji ma sens?

Witam

Z góry piszę że mnie osobiście interesuje to pytanie w odniesieniu do sprzętu TP-Linka (posiadam router w standardzie “g” a konkretnie TP-TL WR543G z antena 8 dBi) i chciałbym bez wierceń, nowych kabli mieć lepszy internet (albo w ogóle mieć sygnał) na innych kondygnacjach domu.

Testowałem już sprzęt repeater/wzmacniacz Mediona (był tani i zwrot był dla mnie bezkosztowy) pod nazwą którego ukrył sie Edimax ale rezultat w sąsiednich pomieszczeniach na tym samym piętrze co repeater (czyli piętro poniżej routera) był zaskakująco znikomy bo poprawa była rzedu 1-5%.

W pomieszczeniu z routerem inssider sygnał ma “znakomity”. W pomieszczeniu z ewentualnym repeaterem (pietro niżej, prawieże pionowo) “oryginalny” sygnał jest rzędu -70 dBm zaś na tym samym piętrze co repeater ale 2 pomieszczenia dalej jest rzedu -95 dBm. Czy w takiej sytuacji jakikolwiek repeater (TP-Linka) ma szanse faktycznie wzmocnić mi sygnał w tym odległym pomieszczeniu czy też wzmocnienie będzie teoretryczne?

Proszę o Wasze doświadczenia.

można rozważyć zmianę samego rutera, na taki pracujący w standardzie “n” - teoretycznie n ma większy zasięg od g. jednak na jakość i moc odbieranego sygnału mają też wpływ inne czynniki, jak np. konstrukcja ścian/stropu (zbrojenia), zakłócenia od innych urządzeń elektronicznych czy też antena odbiornika

Dzięki za odpowiedź. Wymiana routera to inny temat, też niewykluczony ale póki co chciałbym skoncentrować się na samym repeaterze który nawet w przypadku wymiany routera może mieć zdecydowanie większy wpływ. Problemem jest stare solidne budownictwo, grubsze ściany, dużo żelbetonu który na przejściu przez strop tłumi synał…

A zatem czy ktoś ma jakieś doświadczenia z repeaterami w takich trudnych warunkach (jakiego wzmocnienia mogę się spodziewac)?

W WR543G masz włączoną funkcję extended range?

Tak