Czy systemy ,,zmodowane'' przez userów są legalne?

Witam! (Ohh jak dawno nie pisałem na tym forum!)Mam do was takie pytanie: Czy systemy zmodyfikowane przez użytkowników tego systemu są legalne?

W zależności od tego co modyfikujesz: tak, lub nie :slight_smile:

Systemy Windows można modyfikować tylko na własny użytek, czyli jeśli ktoś zmodyfikuje system i udostępni go komuś, lub do pobrania w internecie, to jest to nielegalne. Jeśli natomiast ty zmodyfikujesz system na własny domowy użytek, i nikomu nie udostępnisz, wtedy to jest legalne. Można jedynie to tak nagiąć, że ktoś wypuści program który modyfikuje system na twoim komputerze (czyli ty wskazujesz obraz systemu, a program go modyfikuje) wtedy jest, że ty zmodyfikowałeś tym programem więc coś takiego jest legalne ale na własny użytek.

Tak w dużym skrócie: masz jakieś solidne podstawy by tak twierdzić, czy może raczej jak dla ciebie termin “modyfikacja” ogranicza się do zmiany skórki (lub ogólnie: wyglądu)? Jeśli tak - to jesteś w DUŻYM BŁĘDZIE.

@Jan0506 - ja ci sugeruję: zanim zaczniesz pytać - poczytaj zapisy licencyjne.

Jan0506 , zależy co rozumiesz przez “modowanie”…

Mnie chodzi o modyfikację np. programem Nlite. Jeśli np. zintegrujesz sobie swój klucz aktywacyjny z instalacją windows, to wtedy systemu możesz używać tylko ty, bo jak udostępnisz komuś to ten ktoś będzie używał systemu na twoim kluczu, i już będzie nielegalne.

To nie jest “modyfikacja”. To jest jedna z wielu możliwości dostosowania instalacji, zresztą masowo stosowana przez producentów OEM. To samo z integracją sterowników czy poprawek. Ale wystarczy włączyć “łatę uxtheme” by sprawa się nieco skomplikowała…

A jak jest z tą modyfikacją wyglądu systemu?

Legalna, czy nie?

trzynasty ujął cała sprawę krótko i treściwie:

uxtheme-dll-legalnosc-rozpowszechniania-t251526.html

Ja zaś tylko dodam od siebie cytaty z licencji:

preludium -

i tekst właściwy:

Więc jeżeli zmiana wyglądu systemu nie jest legalna, to dlaczego aplikacje typu Vista inspirant (zmieniające wygląd XP na Vistę) są dostępne na DobrychProgramach gdzie jest tylko legalne oprogramowanie?

Cała rzecz tkwi w szczegółach.

Wprowadzania modyfikacji w plikach windowsa zabrania licencja użytkownika ale dotyczy ona tylko windowsa i nie dotyczy innych programów a nie ma żadnego przepisu w prawie który by zabraniał tworzenia programów modyfikujących pliki należące do innych programów.

Czyli tworzenie takich programów modyfikujących jest legalne ale to czy legalne jest użycie takiego programu na plikach jakiegoś innego programu (np. windowsa) jest zależne od tego czy zezwala na to licencja tamtego programu.

To tak samo jak wirusami oraz hakerami, nie ma (chyba nie ma) żadnego przepisu w prawie który by zabraniał tworzenia wirusów i uczenie przyszłych hackerów metod włamywania się też jest legalne ale wypuszczanie wirusów w sieć oraz włamywanie się gdzieś gdzie nie mamy na to zezwolenia jest już przestępstwem (nie dotyczy to sytuacji gdy właściciel/admin komputera zleca nam włamanie się aby sprawdzić stopień jego bezpieczeństwa).

Czyli inaczej mówiąc można produkować łomy ale nie można ich używać do włamywania się.

Ja aktualnie nie korzystam z tych nielegalnych.Po prostu używam moda na skórki i dźwięki ,Vista Inspirat 2’’,korzystam z niego kilka tygodni i na razie jestem z niego zadowolony :).

Nie wiesz chyba za bardzo o czym piszesz …

Nakładka typu Vista Inspirat nie modyfikuje systemu !

Instaluje jedynie dodatkowe komponenty i stosuje styl wyglądu dostarczony z instalacją.

Oryginalne pliki systemowe są zachowane i mogą zostać przywrócone w każdej chwili.

Wystarczy odinstalować nakładkę i już.

Dłubanie w składnikach systemu jest już czymś innym.

Ja przykładowo rozebrałem wygląd swojego systemu na kawałki.

Pliki systemowe, biblioteki.dll, podmieniłem na modyfikowane przeze mnie.

Zmieniłem wygląd pasków, przycisków.

W wielu plikach utraciłem dane wydawcy…

A tutaj mój pulpit, przerobiony “nielegalnie” gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=4101