Czy szynka to mięso?

Chodzi mi o to czy w taki dzień jak dzisiaj (Wigilia) można jeść szynke?

Z góry dzięki.

? :cojest: coraz lepsze te pytania na forum… a myślisz że z czego robią szynkę?? juz masz odpowiedź

W zakładzie zamiatają, z szufelek zsypują do mieszalników. Tam mieszają, potem dodają wodę, ubijają i wędzą. Smacznego :slight_smile:

A tak na serio, to przecież szynka to mięsień udowy (zazwyczaj) wieprzowy, czasem wołowy a co do koziny to nie wiem :slight_smile:

Dobra już wystarczy :smiley:

Jakie tam mięso? Współczesna szynka ma co najwyżej połowę zawartości mięsa w mięsie :stuck_out_tongue:

Ach ten kapitalizm.

W wigilię post jest tylko zwyczajowy, a nie obowiązkowy:

http://ekai.pl/wydarzenia/ciekawostki/x … zuje-post/

Otóż to. Obowiązkowy post został zniesiony kilka lat temu.

Wesołych Świąt

Szynkę przecież robi się z soi :smiley:

A wiecie czym karmią zwierzęta hodowlane ? Olejem transformatorowym <- to nie żart :^o

O tym to nie słyszałem :o

Leże …

Hahaha, może jeszcze napromieniowują żeby lepiej rosły i owcą żeby dawały więcej wełny dają tabletki na porost włosów?

lol =D>

Kiedyś rozmawiałem kolegą i wyszło że ma czapkę ze skóry z owczej wełny

Wszystkiego najlepszego

www.google.pl

Czytasz prasę? Bo z tego co napisałeś wynika że siedzisz tylko przed monitorem i nie wiesz co się dzieje na świecie

Nic nie zostało zniesione, nigdy żadnego postu “nakazanego” nie było. Był zawsze “zwyczajowy”, który i tak różni się w danych rejonach Polski. Z resztą tak jak i potrawy i ich ilość. Niby 12 ale różnie to można liczyć :wink:

Czytałem.

Jedno wyklucza drugie. Ciekawe co jeszcze wymyślą…

Jedzcie co chcecie.

Oczywiście ze można, możesz nawet zjeść pyszny kawal swojskiej kiełbasy, tłusty kawal boczku, szynkę czy krwistego bisteca , ale jak chcesz pościć w wigilie to nie jedz potraw mięsnych. Wszystko zależy od naszej silnej woli i religii jaką wyznajemy :wink: