Czy ta gierka pójdzie na moim sprzęcie?

(Marcin Sz1998) #1

Otóż mam taki problem. Zainstalowałem GTA SA. I jak się jeździ samochodem to się trochę tnie i dziwi mnie to bo nie dawno kupiłem nowego laptopa no i gierka z 2005 roku nie powinna się ciąć (wszystkie opcje są ustawione na najmniejsze wartości)

Moje:

Procesor: Intel® Core i3 CPU M 350 @ 2.27GHz 2.27 GHz

Zainstalowana pamięć (RAM): 3,00GB (dostępne 2,87GB)

Karta graficzna: Intel® HD Graphics

Wymagania GTA SA:

Minimalne wymagania sprzętowe:

• Procesor 1 GHz Intel Pentium III lub AMD Athlon

• 256 MB RAM

• 8x DVD-ROM

• 3.6 GB wolnego miejsca na HDD na minimalną instalację

• Karta graficzna 64 MB, kompatybilna z DirectX 9 ("GeForce3" albo nowszy)

• Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9

I jeszcze pytanko mam czy płynnie będzie chodziła gra The Sims Historie Ze Świata Zwięrząt

Wymagania The Sims:

Pentium 4 1.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza), 2.7 GB HDD

Sory że was o takie coś pytam ale nie znam się :smiley:

(jarocin007) #2

Witam;

Zainstaluj sobie najnowsze sterowniki do karty graficznej ze strony Intela. Powinno Ci wtedy wszystko śmigać

(Marcin Sz1998) #3

jarocin007 , jak zainstaluje to nie straci gwarancji? Ani nic??

Znalazłem te sterowniki http://www.download.net.pl/1756504/Inte ... cs-Driver/ nadadzą się?? Na stronie intela nie mogę znaleźć..

(Szotek5) #4

Nie, nie ma takiej możliwości :smiley:

(jarocin007) #5

Nie straci. Gwarancje masz na sprzęt a nie na oprogramowanie. Na lapka możesz sobie wgrać co tylko chcesz. Nawet jak wgrasz linuxa to nie stracisz gwarancji.

Pozdrawiam

(Marcin Sz1998) #6

Zainstalowałem ze strony Intela.. ale mam wrażenie że nadal się tnie. Ustawiłem większe wymagania to masakra...

(jarocin007) #7

No to masz zasyfiony windows. Polecam zrobić format :slight_smile:

-- Dodane 14.07.2011 (Cz) 12:32 --

No to masz zasyfiony windows. Polecam zrobić format :slight_smile:

(Marcin Sz1998) #8

Nie dawno kupiłem, mało programów jest.

-- Dodane 14.07.2011 (Cz) 12:40 --

Mam Win 7 HP

(kowal.luk) #9

Bo ogólnie ta karta to słabiak, więc wcale bym się nie zdziwił jak sobie nie radzi z tą grą. Zrób defragmentacje tej partycji gdzie jest gra zainstalowana. Może pomorze :stuck_out_tongue:

(Marcin Sz1998) #10

No to jak słaba to było odrazu mówić, bym sobie odpuścił :smiley:

(sla17) #11

Jeśli jest to laptop, to zapewne w systemie znajduje się dużo aplikacji zainstalowanych przez producenta, albo do obsługi laptopa (z czego większość jest nieprzydatna zazwyczaj), albo wersje testowe oprogramowania (najczęściej to antywirusy i Office).

Wrzuć screena na forum z całej listy zainstalowanych programów z Start -> Panel Sterowania -> Programy -> Odinstaluj program, chyba że wiesz, co można usunąć :wink:. U mnie usunięcie tego śmiecia, który jest dołączane pomogło i zauważyłem kilkuprocentowy (na oko) wzrost płynności w obsłudze, tak więc może i tobie pomoże :slight_smile: