Czy ta grafika będzie pasowała do Płyty Głównej?


(Krzysiekmetlicki) #1

Witam.Posiada starą płyte główną i dlatego pojawia się moje pytanie Czy grafika z takim wejściem pasowała będzie do mojej płyty głównej?Posiada ona takowe sloty:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d29 ... 28199.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e87 ... b8e49.html

A karte chciałbym z takim wejściem:

http://www.allegro.pl/item495909554_ati ... v_out.html

Z góry dzięki


(Miroon93) #2

Niestety nie będzie działać. Z resztą co ja mówię ona Ci nawet nie wejdzie do Twojej płyty główne.

Wydaje mi się że równie dobrze sam mógłbyś ocenić i zauważyć iż żadne Twoje gniazdo nie ma tych trzech "przedziałek", a karta ma.


(Larry Bigl) #3

A mi się wydaje, że będzie. Gdyż ta karta to Universal AGP (dwa wcięcia) więc pasuje zarowno do starych wersji AGP jak i nowszych.


(Jimek) #4

Yyy... Ale to jest AGP... Nieistotne czy w wejściu są "przedziałki" czy nie, karta będzie działać. Ponieważ to jest AGP! W najgorszym wypadku będzie działać wolniej. Nie działało by tylko wtedy kiedy karta by nie miała wcięć lub miała by nie w tym miejscu co ma wejście AGP.


(Larry Bigl) #5

No nie do końca. Gdyż wersje AGP różnią się wcięciami. Jest to spowodowane tym, że są zasilane innym napięciem. Np. Niektóre nowsze karty, a raczej większość miała jedno wcięcie, przednia część większa tylna mniejsza. Przez co jeśli płyta była w standardzie AGP 1.0 nie dało się jej włożyć. Jako, że akurat ta karta która podał autor tematu ma dwa wcięcia, jest to karta Uniwersalna, pasująca do AGP 1.0,2.0 i 3.0


(Jimek) #6

Przecież napisałem:


(Larry Bigl) #7

Faktycznie, nie doczytałem;p aj ta nadgorliwość ; ]