Czy ta karta będzie opłacalna i czy pasuje do mojego kompa?

No wiec jakiś czas temu pisałem, że składam kompa dla kumpla. Teraz postanowiłem sam sobie coś złożyć. Potrzebuje kompa+ monit LCD za ma 2800zł. Co do większosci podzespołów jestem przekonany, mam jednak dylemat co do grafy. Siedzę trochę w bebechach więc zamierzam kupić w przeciągu max miesiąca taki oto zestaw ( podzespoły muszą być wyłącznie z agito.pl bądź siriusa):

Płyta główna - Foxconn P35A-S - 291zł

Proc - E8400 - 500zł

Grafa - i tu właśnie jest cały kruczek… proponuje GIGABYTE GF 9800GTX 512MB DDR3 - 789zł ( pewnie przez miech stanieje jeszcze)

Ram - Patriot DDR2 2x1GB Pc6400 800Mhz LLK CL4 - 123zł

Dysk - Samsung HDD 320GB SATAII - 152zł

Zasilacz - Corsair 450W - 200zł

Buda - Cooler master elite 331 - 119zł

Monit LCD - LG L1970HR - 675zł

P.S. Komp oczywiscie ma służyć do gier 8)

DVD - Pioneer 215D - 82zł

Za take kase ziom, to ja wolałbym poczekać jeszcze trochę czasu na nówki grafiki. Za 2 dni nowe GF-y wychodzą.

No wiec ja mówie że poczekam… tylko czy ta karta bedzie opłacalna za np. 3 tyg ??

A kto to wie ? Zapytaj przed samym kupnem.

Za 3 tygodnie będzie pewnie bardziej opłacalna niż teraz… Kto wie, może się załapiesz na na nowego GF GTX 280/260?

Już wyszły, w ofercie znaku będzie jutro.

dzisiaj oficjalnie wyszły, zresztą olać je, czekaj na radeona 4850

Podobno nie ma na co czekać bo jest porównywalny z GeForce 9600GT to podobnie jak HD3870, ale zobaczymy jak z wydajnością faktycznie jak wyjdzie, do 25 Czerwca nie wiele zostało.

Scorpio, mówisz o wersji z GDDR3, a więc najsłabszej, podczas kiedy w przypadku GF mówimy o najmocniejszej wersji. Może poczekajmy z wyrokiem, aż wyjdzie 4870 z GDDR5?

Ale lukaszzek też mówi o HD4850

panowie odwiedźcie kilka niezależnych zagranicznych serwisów, procesor RV770xx posiada 800 procesorów strumieniowych (fizycznie 160 wykonujących po 5 instrukcji na raz) HD 4850 z GDDR3 wydziera więcej smarków06 niż dwa 3870 w crossfire! ceny będą się zaczynać od 199$. Lato zapowiada się baaaardzo gorąco

HD 4850 już się pojawił na Allegro za 699zł :smiley:

Mnie nie interesują punkty w 3d mark tylko FPS w grach.

Sterowniki do Radeonów są optymalizowane pod 3d marki i inne benchmarki.

Więcej punktów w jakimś tam benchmarku nie ma żadnego odzwierciedlenia w realnej grze.

Na te najnowsze grafy to raczej nie bedzie mnie stac bo tak jak podawałem cena kompa to max 2,8tys