Czy tą karte graficzną radeon 5870 opłaca się kupić?

(Charlineo) #1

Chce zakupić kartę graficzną myślę nad kupnem tej karty: http://allegro.pl/item804304308_gigabyt ... treme.html .Mam nadzieję że mi się zmieści w obudowie :slight_smile: bo mam 27 cm wolnego miejsca na kartę chyba, że zdemontuję dwie półki na dysk twardy.

(pycia14) #2

Jak nie masz na co pieniędzy wydać to się opłaca.

(Charlineo) #3

Chcę zwiększyć wydajność w grach pod mojego amd IIx4 955 Be bo moja karta radeon hd 4850 już nie wyrabia :slight_smile:

(pycia14) #4

Radek nie wyrabia?To w co Ty grasz? :slight_smile: Opisz dokładnie co znaczy"nie wyrabia"może to wina zasilacza?

(Charlineo) #5

Zasilacz mam 500 w ocz a nieraz na full detalach na niektórych grach mi się komp zawiesza albo wychodzi do pulpitu.

(Mskitek) #6

4850 ciągnie wszystkie na maxach prócz GTA IV tam potrzeba bodajże 1500 mb na karcie żeby było wszystko na full (bez patcha).

Więc raczej tu coś innego zawodzi, napisz jakie gry, jakie temperatury opisz dokładnie problem.

(Michal 33217) #7

heeh hd 4850 nie wyrabia :x :x :x dobre ^^ jezeli ci sie zawiesza lub wychodzi do pulpitu to napewno nie wina karty :slight_smile: mozliwe oprogramowanie .. gdyby zasilacz.. hmm tez mozliwe :slight_smile: .. opisz dokladniej problem

(Charlineo) #8

Może chłodzenie boxowe do procka nie wyrabia zresztą już kupuje nowe i lepsze,a co do karty to mam na nią i zasilacz kupca, więc raczej zdecyduję się na tego radka, mam tylko nadzieję że mi się zmieści bez wyciągania półek na dysk twardy.

(Michal 33217) #9

kombinowanie jak kon pod gorke tylko po to aby gry chodzily .. na AMD zawsze bedziesz mial wolniejsze chodzenie gier niz na Intelu o tym tez pamietaj :slight_smile: nie sama karta graf komputer zyje ..

(Charlineo) #10

To ja wiem ale podobno radeon na podkręconym amd wykorzystuje swoją wydajność.

(Michal 33217) #11

"podobno" .. zeby chodzily gry nie zawsze tez trzeba krecic :slight_smile: tylko mowie ze na Intelu zawsze bedzie lepsza wydajnosc bo pewnie karta do gier głównie ... skad ja to znam :stuck_out_tongue:

(Charlineo) #12

No zgadza się do gier mam nadzieję że nie będę musiał kręcić procka i z karty będę zadowolony bo przecież nie będę kupował radeona 4890 bo to szkoda pieniędzy na niego.

(Michal 33217) #13

porownanie ( ceny nie biore pod uwage bo komputronik nie jest najtanszy :x ) :

Radeon 4890 Sapphire 1GB HDMI&DVI (PCI-E) VAPOR-X LiteBOX (http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... teBOX.html)

Radeon 5870 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) (http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... CI_E_.html)

Radek 4890 nie jest najgorsza karta z chlodzeniem VAPOR-X dosc dobra :slight_smile: i ogolem ok.

Radek 5870 lepsze taktowania ma troszke... i jest 2razy z kawalkiem drozszy ( zalezy jaki sklep sie trafi ) (nieco sie rozni / cena daje cos nowego i lepszego).

Jak masz duzo pieniedzy to cena nie gra roli ..

(Charlineo) #14

No bo jak zmieniać kartę z radka 4850 to lepiej na bardziej przyszlościową czyli radeona 5870 bo z tą 4890 za dużo nie zyskam na wydajności ,a chcę mieć spokój na jakiś czas z modernizacją komputera.

(Michal 33217) #15

jak tam wolisz.. jak masz crossfire to jeszcze lepiej :slight_smile: ja teraz bede skladac kompa to biore wlasnie ta karte graf: Radeon 4890 Sapphire 1GB HDMI&DVI (PCI-E) VAPOR-X LiteBOX ze wzgledu na budzet oczywiscie.. ale procek Intelowski i-5-750 :slight_smile: na czym juz zyskuje .. za 3 - 4 lata bede myslec o 2 karcie moze.. moze nie bedzie komputerow tylko jakies malenstwo z potezna maszyna w sobie .. nigdy nic nie wiadomo :x , mam tylko nadzieje ze przetlumaczono ci zeby nie brac NVidii :slight_smile: jesli chcesz miec wydajnosc ..

(Charlineo) #16

Mam crossfire ale nie będę szalał wystarczy jeden radek 5870 może pózniej jak będzie tańszy to go kupię.Nvidii nie biorę za dużo żre prądu i nie ma directx11.Teraz zmartwienie to by się zmieściła bez demontażu półek na dysk twardy.