Czy ta kierownica jest dobra?

(rafax) #1

Chciałbym kupić ta kierownice http://www.komputronik.pl/Kontrolery_Gier/Kierownice/Apollo/Apollo_RW_3000_PC/PS2/PS3_Daytona/pelny,id,49742/, prosiłbym o wasze opinie lub jakieś inne propozycje w podobnej cenie.

(Goodprogram) #2

wolałbym brać kierownice logi

http://www.allegro.pl/item425685198_kie ... vibra.html

(KaisuM) #3

W co grasz? Byłem posiadaczem tego apollo rw 3000

(Kriss91) #4

Z tych dwóch kierownic zdecydowanie Logitech. Jeśli jednak masz jakieś większe aspiracje to dołóż te kilka dych i kup Logitech Formula Force EX:

(rafax) #5

To w sumie kierownica dla brata nie dla mnie, ma 10 lat więc wiecie. Ja sie akurat w tym temacie nie orientuje zupełnie, mało gram wiec jakie gry pod to itp. to dla mnie czarna magia. Czasami w coś pojadę to tyle. A te kierownice nadają się pod każda grę? Sorki za zieloność z mojej strony :slight_smile: ale nie interesuję sie tym za bardzo.

(KaisuM) #6

Apollo nie nadaje się do całej serii NEED FOR SPEED.

W colinie dobrze działała.

(Kriss91) #7

Jeśli chodzi o Logi to na TAK.

Podane modele Logitecha różnią się tym, że tańsza ma zwykłe wibracje, a droższa posiada już Force Feedback. FF jest to technologia znacznie urealniająca rozrywkę (kierownica reaguje na zmianę podłoża itp). Bierz którąś z tych dwóch Logi.

PZDR

(rafax) #8

Ok dzięki panowie, zdecydowałem się na Logitech Formuła Force, zobaczymy.

Pozdro

(And798) #9

Na pewno się nie zawiedziesz! Jestem jej posiadaczem już prawie miesiąc i według mnie rewelacja! To moja pierwsza kierownica, zachowuje się bardzo realistycznie, inaczej dla każdego auta [przynajmniej w nfs carbon], stawia większy lub mniejszy opór, w zależności od pozycji samochodu [np. jak jesteś w powietrzu], wykonywanych manewrów [zakręty, drifty], a nawet rodzaju nawierzchni [ziemia/trawa, asfalt, żwir] po której się poruszamy (!), kiedy wpadasz w poślizg sama obraca się w odpowiednią stronę. Jeżdząc po nierównym terenie, odczuwalne są realistyczne wibracje, które przybierają odpowiednią "moc" w zależności od nawierzchni. Trzyma się dobrze do biurka, zakładając, że się mocno przykręci :smiley:

No żadnej wady, poprostu nie da się opisać - wrażenia niesamowite :slight_smile:

(klopas) #10

http://allegro.pl/item427316775_kierown ... ce_gp.html

and512 , przez ciebie chyba ją kupie ale coś za mało kosztuje nie ?

(And798) #11

Ta z allegro kosztuje 40 zł, ja kupiłem swoją za 240zł, taka "trochę różnica jest" :-D. W sumie Logitech, najlepsza firma jeśli chodzi o takie akcesoria, więc teoretycznie nie powinno się to psuć, ale praktycznie nikt nie zagwarantuje Ci, że działa na 100%. Ja generalnie jestem raczej przeciwnikiem allegro, może źle robie wiem o tym, ale na prawdę wolę iść do sklepu komputerowego, jak nie ma to mi sprowadzą w przeciągu dwóch dni i wtedy mam jednak pewność, że kupiłem dobry sprzęt bez wad. Po za tym gwarancja, 240 zł to już jakiś wydatek jest, a ta kierownica z linka widać, że używana, więc nie wiadomo jak to z nią będzie i czemu sprzedający chce się jej pozbyć. Gwarancja jednak jest ważna przy takim wydatku, a do Gdańska (stamtąd jest sprzedający) nie będziesz chyba jechał, żeby ją naprawić w razie awarii.

Nie wiem, ja na Twoim miejscu poszedłbym do sklepu komputerowego, ewentualnie jeśli powiedzą Ci, że nie ma to np.

na komputroniku jest za 229. Rób jak chcesz. Pozdro :smiley:

(Kriss91) #12

To jest starszy model Logitecha (również dobry, ale swoje lata ma). W temacie tym mowa jest o Logitech Formula Force EX. Sprawdźcie sobie w porównywarkach cen, bo na pewno można ją dostać taniej niż za 230 zł.

PZDR

(And798) #13

Noo, a ja właśnie zachwalam wersję EX, bo taką posiadam, z resztą mój link do kumputronika (dwa posty wyżej) to także wersja EX. Klopas podał linka do GT na allegro, szczerze mówiąc nie zwróciłem na to nawet uwagi, wie ktoś jaka jest mniej więcej różnica między nimi?

(Kriss91) #14

Na pewno mniejsza ilość przycisków w wersji GP (starsza). Poza tym może nieco gorsze wykonanie i gorszy FF (są to domysły).