Czy ta płyta to pociągnie


(Mariusradkiewicz) #1

Witam mam pytanie , i proszę z tekstem nie wyskakiwac że sprzęt nadaje się na złom :slight_smile: A mianowicie czy ta płyta :

-ECS P4VXASD2+ (4 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

Pociągnie karte graficzną Bliss 8400GS PCX

Można ją włożyć na spróbowanie czy nawet nie wkładać ?


(dymsza4) #2

Witam

Nie będzie pasować ponieważ masz złącze agp a ta karta potrzebuje złącza PCI-E x16 a wiec nowszego którego twoja płyta nie posiada. Pozdrawiam :smiley:


(Vardas) #3

Nie będzie pasować, ale jak chcesz już coś upchać w ten złomek to

http://allegro.pl/agp-geforce-7600gs-25 … 58265.html

Prawie 2x lepsza od 8400gs ale i tak raczej w nic na tym nie pograsz :wink:


(Agatonster) #4

draxan97 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(witek-pl) #5

Wszystkie “nowsze” karty na AGP to klęska, seria 7xxx zwalona przez BGA (moja padła po 4 latach, naprawa nieopłacalna). Brak wspomagania akceleracji HD z prawdziwego zdarzenia (YOUtube, streamy na silniku Silverlight będą ciąć, wszystko odwala procek), co prawda akceleracja dxva działa (nie w każdym programie jak należy) ale zdecydowanie lepiej na Radeonach niż GF. Cokolwiek mocnego włożysz będzie działać na pół gwizdka, ograniczane prockiem (mój Radek robi w benchmarkach 60% tego co powinien). Nie wiem w co chcesz grać ale to ładowanie kasy w trupa, kup jak musisz z tym że nie podałeś procka i nie wiadomo co polecić.