Czy ta sieć domowa jest zabezpieczona?

Zamiast wstępu - screen:

siec_3_min.png

Jak widać w zarządzaniu zabezpieczenie jest WPA2, :roll: natomiast w centrum sieci widnieje jako niezabezpieczona :shock:

konfig: net kablowy (vectra) modem thompsonrouter TP link wr 543komp stacjonarny (kabel, win xp) laptop win7 wifi

Co mam zrobić, aby w centrum sieci widoczne było zabezpieczenie?

jest to podstawowa informacja o sieci ,natomiast jak njajedziesz kursorem na dana sieć pojawi się “chmurka” z resztą informacji w tym również czy zabezpieczona czy nie

Właśnie - w tym problem że w “chmurce” widnieje jako niezabezpieczona :frowning:

siec_2_1_min.png

Czy w tym przypadku istnieje możliwość że ktoś może korzystać nielegalnie z mojej sieci?

A jeżeli tak, to jak się przed tym zabezpieczyć?

Czegoś tu nie rozumiem.

Czy wprowadzałeś hasło do sieci?

Z zasobnika wygląda na to, że nie.

najlepiej usuń ją, a następnie spróbuj się sam połączyć nie używając starego hasła…

fifi101 - czyli poprzez zarządzanie siecią, mam kliknąć na sieć po czym ją usunąć?

Jestem “zielony” jeżeli chodzi o sieci komputerowe, dlatego pytam - a co się stanie jeżeli ją usunę? Będę musiał na nowo konfigurować router, sieć itp.?

tak to wyglada:

siec_3_1_min.png

i co dalej? :roll: :frowning:

czyli hasło jest…

tak, po prostu usuń sieć tak, jak poniżej, a następnie wyszukaj ją i spróbuj się połączyć bez hasła. Jeśli się nie da, to znaczy, że sieć jest dobrze zabezieczona.

earfef232342.png

Zrobiłem tak i coż…niestety :frowning: Na początek usunąłem sieć z zarządzania siecią (jest pusto), następnie poprzez centrum sieci wyszukałem TPS11 dałem połącz i…połączyło :frowning:

P.s. Twojego obrazka nie widać

Nie wiem w czym widzisz problem, mam tak samo i sieć jest zabezpieczona

wific.jpg

wifi2.jpg

MrAsusrp6> a widziałeś to:

WPA2-PSK, dziwna sprawa u Ciebie z tą siecią.

Wygląda to tak, jakby sieć była zabezpieczona, a jednak nie jest :frowning:

Co z tego że w zarządzaniu mam zabezpieczenie WPA2 Personal, kiedy w chmurce sieć jest niezabezpieczona - naprawdę dziwne #-o

Chyba żeby zresetować router i skonfigurować wszystko od początku (poprzednio kolega robił mi konfigurację) niestety ja się na tym kompletnie nie znam :frowning: