Czy ta temperatura procka jest ok?

Sprawdzam Everestem (wiem że może mieć przekłamania) i pokazuje on temperaturę procesora oscylującą w granicach 50 - 60 stopni C.

Czy to bardzo dużo?? Procek to Pentium 2,4GHz

Nie. Norma. :wink:

dla tego procka to nie dużo :stuck_out_tongue:

Moim zdaniem jak na pentium to dużo, od jak dawna masz kompa? Może czas najwyższy odkurzyć go w środku ze szczególnym uwzględnieniem radiatora na procku

Naszczęscie tylko twoim zdaniem… :?

mongoł Skoro uważasz że się mylę to bardzo proszę wyjaśnij mi dlaczego i najlepiej podaj jakieś fakty

SzymSzejdi nie wiem co widzisz dziwnego w tej temperaturze. Absolutnie normalna. Przy AMD trzeba by się już zastanawiać ale przy pentium jest wszystko w porządku.

Zawsze można ją zbić montując lepsze chłodzenie, ale nie ma powodów do paniki :lol:

PaPuX Widzisz, z obserwacji na moich kumplach wynika że to zazwyczaj AMD bardziej się grzeją, dlatego ta temperatura mnie dziwi, mój brat ma pentium 3.0 i jego proc też jest chłodniejszy, i to o wiele

mój A64 3000+ Everest pokazuje 1000 rpm temp procesora 34 st dioda procesora 28, chłodzenie nadaje się już do czyszczenia, aktualnie ustawiony standardowo 1,8 GHz napięcie 1,400V czas pracy 1godz 25min, w stresie ~40st, wszystko boxowe.

Starsze Athlony XP grzały, nowe 64 są chłodne mój bez włączonego wentyla dopiero po godz osiąga ~50 st.

Zależy od chłodzenia, u znajomego na Northwood 2,66 65 st po minucie liczenia super pi chłodzenie Pentagram 100% miedzi, na drugim Barton 2500+ Pentagram alu-cu 40 st przy super pi.

Czujnik może kłamać.

jeśli masz boxowe chłodzenie i pastę ‘‘normalna’’, zmień pastę na początek (as5) może obniżyć temp o 10 st a czasami więcej, przeczyść, poukładaj kable tak żeby nie zakłócały przepływu powietrza. Sprawdź palcem czy radiator ma rzeczywiście 60 st.

na nieszczęście na forum znowu pojawił się 'znafca sprzętu" i swoją wąską wiedzą usiłuje dzielić się z innymi jego imię cóż za znamienne słowa “mongoł”

To, że pentium IV to grzałki to rzecz wiadoma więc i oczywistym jest że mają wysokie temp nawet w spoczynku - ten typ tak ma. To że jest to mimo to nienormalna sytuacja pokazało AMD robiąc chłodniejsze procki. dlatego z tak wysoką temp trzeba walczyć tak jak ktoś już wcześniej powiedział przeczyść chłodzenie procesora, pomyśl nad zasilaczem który będzie wyciągał gorące powietrze z nad procesora no i zainstaluj wentyl z tyłu by wyciągał powietrze z obudowy i wentyl z przody by wdmuchiwał powietrze do obudowy- ten wentyl najlepiej zainstaluj centralnie przed dyskiem twardym by i jego owiewał i chłodził.