Czy taka konfiguracja virtualbox jest możliwa?


(maew) #1

Witam, czy jest możliwa taka konfiguracja, że host ( Windows 7) nie miałby internetu a guest ( tutaj obojętne jaki system) miałby?

Wydaje mi się to niemożliwe, ale jednak wolę zapytać. Łączę się po wifi z routerem i wolałbym w samym routerze nie grzebać :wink:

 

 


(scripter1) #2

Nie da się tak, to host udostępnia swoje zasoby/sprzęt dla guesta na wirtualnej maszynie.

Może i by się dało zasymulować że jest internet ale to będzie tylko symulacja a faktycznego dostępu do sieci nie będzie.


(losiu_ns) #3

Da się pod warunkiem że kartę wifi będziesz miał na usb. Wtedy na hoście instaluje się sterownik do obsługi urządzenia, a na gościu instalujesz normalnie sterowniki do karty wifi na usb. W podobny sposób instalowałem kartę telewizyjną na usb.


(maew) #4

 

No i to jest rozwiązanie ale nie bardzo rozumiem, na hoście i na gościu instaluje sterowniki do tej karty czy tylko na gościu?


(losiu_ns) #5

 

Na hoście nie musisz urządzenia instalować fizycznie, gdyż w momencie kiedy uruchomisz go na gościu, odłączy się z hosta i zainstaluje na hoście automatycznie specjalny sterownik od virtualbox’a - który przekaże kartę do obsługiwania dla systemu gościa. A na gościu instalujesz tradycyjnie. To też jest sposób na to że, jeśli pod system hosta nie mamy do urządzenia usb sterowników bo to jest np wersja 64 bitowa a sterowniki są tylko 32 bitowe, instalujemy takie urządzenia na maszynie wirtualnej 32 bitowej i działa.