Czy taki konfig dobry do gier?

Czyli de facto chyba się zgadzamy. :slight_smile: Chociaż ja dalej będę myślał o szukaniu pamięci na micronach, nawet jak ktoś na dzień dzisiejszy nie planuje oc. Wiadomo co to przyszłość przyniesie? :slight_smile:

No nie wiadomo co, ale często ludzie mając banalne problemy z windowsem, myślą od razu o serwisie. Cud, że bardzo często pojawiają się pytania na forum o konfig, przecież mogli by także kupować składaki w MM. Dlatego coś najlepszego dla jednego usera nie jest konieczne dla drugiego.

Finito.

Dzień Dobry,

Tak, rzeczywiście miałem wątpliwości tylko co do obudowy oraz płyty głównej. Przepraszam serdecznie za drobne oszustwo. Tzn. chciałem zobaczyć czy będziecie państwo bardzo narzekali czy też powiecie “raczej ok”. Tak się stało. Konfig kompa pomógł mi wybrać mój nauczyciel od kompa (wieloletni gracz). Powiedział, że nie jest pewien co do tych dwóch elementów. Powiedział, też : " no to zobacz czy ludzie będą bardzo psioczyli, czy ci powiedzą, że jest git", oraz “nigdy nie kupuj np. overclokerskich (tj. pamięci dla profesjonalistów, z przedrostkiem pro itp.) pamięci, albo płyt głównych, zyskasz 2-3 fps a wydasz 100 zł więcej”. Podobną opinie słyszałem od innych graczy i kumpli. NIe jestem manaiakiem tj. te 4 fps mnie nie uratują w dalszym ciągu ważniejszy jest koszt niż jakość.

Jeszcze raz serdecznie przepraszam za to niedpowiedzenie. Znam się trochę na komputerach, ale chciałem się poradzić (nigdy nie ufaj sobie w 100%!), a i na podkręcaniu mi zbytnio nie zależy bo skraca ono żywotność części a te są drogie ( a koszta stawiam zawsze na 1 miejscu).Wole żeby coś było wolniejsze ale dłużej mi służyło - co mi z super sprzętu który zaraz się zepsuje. Po za tym przy overclockingu bardzo łatwo coś zepsuć. Słyszałem już wiele historii o znawcach, którym powineła się noga i komputer nadawał się do (kosztownej) naprawy.

Dziękuje wszystkim za okazaną pomoc! Postaram się również pomoc w ramach moich możliwości. Choć uprzedzam, że lepiej radzę sobie z softwarem…

W dniu 28.05.2008 , o godzinie 20:03 został dopisany post przez DragonIce

PS. Dodam też, że komputer posiadam od 10 lat i służe na osiedlu jako majsterklepka od tych spraw. Wzywali mnie nie raz do szkoły w ważnej sprawie. Przychodzę - zepsuł mi się komputer. Chciałem tylko się poradzić bo zawsze ufam sobie tylko w 75%. Pozostałe 25% decyzji to opinie innych. Od początku wiedziałem, że to dobry konfig, ale przezornego Pan Bóg strzeże. O OC też przeczytałem już nie jedną książke i artykuł…

A może poszukaj po prostu na allegro gotowy zestaw komputerowy i wtedy nawet pewnie będzie taniej bo marżę policzął od całego zestawu a nie od osobnej części.

I kup nędzny komputer, ekstra pomysł nie ma co :x

Gotowych zestawów się nie kupuje bo najczęściej w nich montują podzespoły niskiej jakości

C2D ew. DC + mobo(co do tych dwóch pierwszych za bardzo się nie ma co czepiać bo w większości przypadków są to dobre podzespoły) + Ram no-name + feelIII ew. tracer + jakiś nie kupowany przez nikogo dysk + 8600GT z podkreśleniem i wykrzyknikami tak jakby to był 8800GTS xD

Nie powiem, interes życia :slight_smile:

GTS nie…

9800 GTX X2 !!

=D maniekz za dobre podsumowanie aukcji tego typu…

komputerów z allegro nie opłaca się kupować… chyba, że do jakiś biurowych spraw (otwórz worda, napisz coś, zamknij worda, wyłącz PC) :wink:

tez nie, bo można kupić składany zestaw w tej samej cenie tylko ze WORD będzie sie otwierał 2 razy szybciej :stuck_out_tongue:

Dzień Dobry,

Zbliża się koniec roku szkolnego dużo egzaminów więc gorzej myślę. Słowem: GŁUPI JESTEM JAK BUT Z LEWEJ NOGI. Zamiast C2D e8400 wezmę C2Q Q6600! http://www.ceneo.pl/627972 - Intel Core 2 Quad Q6600 2400MHz S-775 BOX. Niewiele droższy a w przyszłości (kiedy gry już będą umiały wykorzystać 4 rdzenie) będzie szybszy od niego.Czy dobrze myśle, czy już mi się wszystko pokiełbasiło?

Sorry winnetou ale przez to nie zmądrzejesz.

dobry w tym jestes ;).

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 20:15 został dopisany post przez DragonIce

ale dobrze mówie, czy źle?

Może powiedz co chcesz takiego osiągnąć dzięki Q6600 czego byś nie mógł z E8400 ??

Wtedy Q6600 będzie za słaby i będzie trzeba zmienić na szybszy, ale wtedy będzie potrzebna nowa płyty z innym socketem i ram DDR3 :stuck_out_tongue:

YYYYY? Tj. 4 rdzenie (chcociaż by były wolniejsze) będą dawały więcej fps niż 2 (szybsze) rdzenie. Czyż nie?

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 20:20 został dopisany post przez DragonIce

Więc co polecacie? Quada czy C2D? Zauważcie że wszystkie platoformy testowe w magazynach komputerowych składają się z Q6600 a nie z e8400 ! Czy nie świadczy to o czyms?

Nie(koniecznie).

Może z 4-ry gry obecnie korzystają z 4-ech rdzeni w reszcie liczą się wyższe takty.

Crysis 1.1, Supreme Commander, Lost Planet, UT3 więcej nie jest mi znane.

Narazie kupić C2D a potem zmienić na dużo wydajniejszego, chłodniejszego i mniej prądożernego Quada od Q6600 jeśli będą 4 rdzenie wykorzystywane.

Eeeee… Nie? Mało jest gier, które korzystają z 2 rdzeni (aczkolwiek ostatnio ich przybyło), a obecnie nawet taki Unreal Tournament 3 czy Crysis nie korzystają z więcej niż 2-3, w efekcie trzeba wziąć jak najwyżej taktowany procesor. Taki Q6600 z 2,4GHz będzie wolniejszy od E7200 z 2,53 GHz :P, a w o/c to mu nigdy nie dorówna.

Fajnie. W CDA składali nawet komputery na zasilaczach Tracer, potem się nieco poprawili i wtryniali Chiefteki GPS.

Pewnie że jest mało gier które korzystają z czterech rdzeni , ale w ciągu najbliższych miesięcy ich liczba na pewno wzrośnie.

Na razie najopłacalniej jest brać E7200 ze względu na cenę i możliwości podkręcenia.

Choć ja osobiście też posiadam dylemat czy jednak nie kupić cztero-rdzeniowego.

W ciągu najbliższych miesięcy Quad’y stanieją wyjdą nowe serie procków i znów będziesz miał dylematy czy brać E25000 czy Q77000. Bo jak na razie programiści zlewają z 4-ech rdzeni i jakoś nie kwapią się żeby pisać wszystko pod te quad’y.