Czy taki zasilacz wystarczy?

Słuchaj, to że on ci pasuje i narazie wszystko jest dobrze,

to nie znaczy że za tą samą kasę do się złożyć dużo lepszy zestaw.

To że ma sli, nie czyni jej dobrą płytą. Jest slaba.

Po jakimś czasi już nie będzie takie “super”

Spowalnia odczyt/zapis danych, wiec wszystko dużej trwa.

Tylko tym, że wiecej płyt psuje.

No to ją kończymy

Dragon

to na h… pytasz nas o ocenę zasilacza, skoro wyżej cenisz zdanie jakiegoś dr. informatyki, 5 ekspedientek ( :x ), i twojego nauczyciela infy?

Jak byś nie widział informatyka zajmuje się przede wszystkim sferą software, nie hardware. Ja wyżej cenię sobie zdanie moje czy kogoś kto złożył już “parę komputerów” niż kogoś kto skończył studia informatyczne bo on może ale nie musi się znać na hardware. Tak się składa że ten doktorek i nauczyciel pojęcie jakieś mają ale brakuję im ewidentnie wiedzy co jest teraz na rynku i jakie sprzęt jest najlepszy za taką cenę.

Staraj się nie wypowiadać się o sprzęcie bo tekstem o chłodzeniu karty graficznej to się niestety ale ośmieszyłeś.

Cóż to nie ja się ośmieszam tylko wy moi drodzy. Mój zestaw jest dokładnie taki jaki chciałem - nie najwydajniejszy, ale taki który będzie można potem tanim kosztem rozbudowywać. Co do chłodzenia - gdyby nie było wystarczające to by go nie montowano. Tam pracują ludzie którzy naprawdę wiedzą o wiele wiele więcej o informatyce niż ty. Dysk ma indentyczne parametry jak inne dyski na rynku, a ja za markę płacić nie zamierzam. Psucie płyt przez nagrywarke faktycznie może być problemem, ale nagrywarki kosztują maks. 150 zl. Jeżeli stosowanie wysokiej jakości płyt nie wystarczy wymienie ją na inną i po kłopocie. Widze, że popełniłem błąd pytając się was o cokolwiek. Nie wiem ile macie lat, czy rzeczywiście znacie się na tym, czy kiedykolwiek składaliście jakieś komputery - to że tak twierdzicie nie znaczy, że tak jest. Co innego np. wykładowca UJ, czy szefowa działu Hardware. Ci ludzie musieli sobie czymś zasłużyć na zajmowane przez nich stanowska. I na pewno nie było to zmywanie podłogi. W związku z tym możecie być pewni, że na tym forum o nic więcej się już nie spytam. Widzę, że w ogóle internetowe fora informatyczne to niewypał. Bo ja np. zawsze mogę powiedzieć, że jestem fizykiem jądrowym i pleść trzy po trzy byle by to ładnie brzmiało. Chciałbym też zauważyć, że zachowujecie się jakbyście wszystkie rozumy pozjadali. Czy nie możecie przyznać, że jeśli większość ludzi twierdzi jedno, a mniejszość drugie, to jest mało prawdobodobne, aby ci drudzy mieli rację.

Żegnam, nie zamierzam więcej przejmować się tym tematem i tym forum.

DragonIce

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 12:14 został dopisany post przez DragonIce

Kabut0 i tobie jedynemu przyznaje rację. Ich ocenę stawiam wyżej niż waszą i popełniłem błąd pytając się o to na tym forum…

@DragonIce

Studiuję właśnie informatykę i nie widze aby na tych studiach możnabyło się czegokolwiek dowiedzieć o hardwarze faktycznie używanym aktualnie. Podstawy praktycznego działania to już coś, ale czemu do licha na 30 letnich układach…

Nikt cie nie zmusza do pytania się na tym forum, ale mówienie że złożyłeś taki pc’et jaki chciałeś - nie najlepszy za dane pieniądze - jest bardzo głupim stwierdzeniem. Kupuje się najlepsze podzespoły za dane pieniądze!

Porady co do sprzętu które możesz tutaj dostać równają się godzinom czytania różnych testów i bardzo często własnoręcznego testowania sprzętu. Jeśli nie miałeś zamiaru skorzystania z tych porad to co cię tutaj przywiało? Na wydziałach informatyki panuje właśnie takie przekonanie jak Kabuto, że informatyka i sprzęt są zupełnie różnymi rzeczami i nie trzeba znać się na obu. W teorii jest to poprawne rozumowanie, ale w praktyce bardzo głupie i w efekcie z 50 osób u mnie na roku coś o sprzęcie wiedzą może trzy… (niema z kim gadać :P).

Twój pesudo ynfołmatyk z Ój i parę sklepów, którym sprzęt nie schodził cię ośmieszyli ;]

No tak a za parę złotych więcej ma się dysk tego samego producenta, który jest cichszy i szybszy xD

Chyba połowę tej ceny snafco.

Z resztą zestawu też tak zrobisz, jak nie będzie dobrze działał też go wymienisz i poprosisz o radę tego pseudo ynfołmatyka, który np. o dyskach wie tylko tyle co o bitach 0 1 ??

No skoro milion osób twierdzi, że zestaw masz c-u-o-y to tak jest ale zdanie jednego pseudo ynfołmatyka jest pewniejsze niż opinie milionów :slight_smile:

Steve Ballmer jest prezesem Majkro i co z tego ??

Popatrz na tego gościa:

http://pl.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc

No skoro ta większość to ten pseudo ynfołmatyk i parę sklepów, którym dany sprzęt nie schodzi to tak :lol!:

Ahaha spróbuj na innych forach też napisać taki topic o tym sprzęcie, ciekawe czy inni też go będą zachwalać jak pro informatyk z UJ.

:smiley: To zostawie może bez komentarza… albo nie, skomentuje cytatem by Maniekz, to było coś w stylu: 1000W to za mało… idź tam na UJ poproś o silnik 2,5kW, powinno wystarczyć.

Drodzy koledzy ze względu na małą szkolną imprezę z okazji rychłego zakończenia roku szkolnego, zaszła mała pomyłeczka.

Podałem wam złe linki do dysku twardego i nagrywarki :oops: . Mój dysk twardy to ten : http://www.morele.net/produkt/90870/ A moja nagrywarka to ta: http://www.morele.net/produkt/143439 . Dopiero teraz zauważyłem ten błąd. Co do płyty głównej to podałem dobry link. Wybrałem ją po zależało mi na dodaniu 2 karty graficznej w przysżłości. Co do karty graficznej czy chodziło wam o tą : http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&id_prod=183571 . Bo jeśli tak to moja ma lepsze parametry taktowania procesor (600 a moja 650) a efektywne taktowanie pamięci w 3D tylko troszke gorsze (1800 a moja 1600). Czy moja karta jest naprawdę aż tak strasznie gorsza od tamtej? Czy przypadkiem tamta nie da tylko niezauważalnej różnicy (10-15 fps, albo mniej)?

Przepraszam, za moje pyskowanie ale pomyliły mi się linki a potem to już nie potrzyłem na 1 posta : :puppydogeyes: :frowning: . Serdecznie wszystkich przepraszam i proszę o odp. czy ta karta aż tak bardzo różni się od tamtej?

Dysk dobry. Nagrywara kaszana.

Ta karta jest lepsza. Ma lepsze, wydajniejsze chłodzenie.

tak strasznie mi wstyd :(( ehhh. mój niewypażony pysk…

Hmm no a ten zasilacz wytrzymałby gdybym dodał 2 grafę?

Ten z pierwszego postu ?

Jak tak, to spokojnie wytrzyma dwie kart i nawet quada do tego.

Wielkie dzięki za odp. :(( Przepraszam, wszystkich za moje posty :(. Jeśli ktoś poczył się obrażony to przyznaje publicznie, że to ja się pomyliłem i przepraszam.

@DragonIce

Ale nie nastawiaj się na 2 karty graficzne kiedykolwiek, historia pokazała że bardziej opłaca się wymieniać karte na pojedyńczą nową w nowej architekturze.

Czy obydwie karty w SLI muszą mieć tą samą architekturę? Tj. jeśli teraz kupię np. 8800gts i włożę do 2 slotu to co się stanie?

Zeby działało sli musisz miec dokladnie te same karty.

Dlatego jak napisal Mariosti* , lepiej brać jedną nowszą kartę.

oki no to rzeczywiście niepotrzebnie brałem tą plytę główną. będzie pierwsza do wymiany. dzieki za odp. I jeszcze jedno pytanie jeśli na tej mojej płycie głównej jest port pci_e1 i opcjonalny port esata (którego ja nie mam) i na porcie pci_e1 była zworka przełączająca pomiedzy portem pci_e1 i esata i ja tą zworkę wyjąłem to muszę ją włożyć mimo że nie mam tego portu esata?

Patrz do instrukcji.

//Jeśli nie korzystasz ani z tego pcie, ani z jakiegoś modułu z esata na tym to nie ma znaczenia jak to ustawisz.

DragonIce , co, nawracamy się?

Bo widzisz, ty myślisz, jak typowy szary obywatel, który wchodząc do sklepu wybiera to, co mu się najbardziej podoba z wyglądu. W karcie pewnie skusiło cię to, że to 8800GT, w nagrywarce to, że znasz firmę, a dysk, to nie wiem… Jeśli chodzi o płytę, naciągnęło cię SLI (do czego się prawie oficjalnie przyznałeś).

I tu się różnimy myśleniem…

Bo my bierzemy to, co jest w tej chwili najlepsze pod względem parametru cena/jakość/możliwości, bo nas nie obchodzą ładne naklejki, fajne kolorki, tylko podstawowa cecha komputerów - WYDAJNOŚĆ.

Pozostawie twą odpowiedź bez komentarza. Choć masz racje co do tego, że w płycie skusiło mnie SLI. Reszta jest milczeniem…