Czy taki zestaw będzie działać poprawnie?

Witam. Mam 2 pytania:

  1. Czy zasilacz BeQuiet 450W (natężenie 30A) udźwignie zestaw typu Radeon HD6950 i podkręcony Core i5-2500K do 4,5Ghz (ew. do 4Ghz)?

  2. Czy chłodzenie Arctic Cooling Freezer 7 pro będzie odpowiednio chłodziło tego procka na 4,5Ghz (albo 4Ghz)?

Pozdrawiam.

cd. zasilacza… może ‘udźwignie’, ale może mu być ciężko. Lepiej zakup coś mocniejszego.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … 0525757f0d

44A/528W na linii 12V, polecam.

  1. TDP karty graficznej Radeon HD 6950 to 137W w spoczynku a w stresie 270 - 280W , procesora Intel Core i5 2500K ( max.TDP ) to 95W - razem : 232W / 375W , maksymalny pobór mocy linii 12V zasilacza BeQuiet 450W Straight Power to 420W - więc masz jeszcze 45W w zapasie.

  2. obawiam się ,że będzie za słaby ,to chłodzenie jest kompatybilne z procesorami o TDP max: 90W dlatego proponuję Ci : SilentiumPC Spartan HE923

P.S - propozycja smookera - też jest bardzo dobra , nowsza i lepsza konstrukcja , pojedyncza linia 12V (44A/528W) , certyfikat 80 PLUS SILVER , wydajność 85% , zastosowanie japońskich kondensatorów najwyższej klasy. Współczynnik ceny do wydajności - bardzo wysoki. Jeden i drugi zasilacz wyprodukowany jest przez tego samego producenta…

Hmm no to widzę, że będę musiał jeszcze wydać trochę kasy na kompa. Tylko to chłodzenie, co podałeś, to z tego co widzę nie ma kompatybilności z LGA 1155 (co prawda moja płyta wspiera LGA 775 i 1155, ale jak już bym kupował nowe chłodzenie, no to chciałbym aby było kompatybilne z nową podstawką).

A co do zasilacza, to co się bardziej opłaca - kupić teraz taki, aby starczyło idealnie na podkręcanie (np ten 550W), czy może kupić droższy, ale żeby nie wymieniać już go przy następnym upgradzie kompa (co pewnie będzie miało miejsce za jakieś 3 lata)?

Pozdrawiam.

Co do chłodzenia - to nie ma jeszcze chłodzenia pod procesory socket 1155 które za to jest kompatybilne z podstawką 775… co do zasilacza - osobiście kupiłbym XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU - powinien podołać nowym wymaganiom karty graficznej i procesora ,które chcesz w przyszłości wymienić…

Wszystko co jest kompatybilne z 1156 pasuje do 1155.

http://www.silentiumpc.com/spartan-he923/

Tobi ma rację - sorki za wprowadzenie w błąd… mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję chłodzenia procesora : SilentiumPC Fortis HE1225 - ja , osobiście używam SilentiumPC Spartan i jestem z niego bardzo zadowolony

No dobra, czyli kupuję XFX Core 550W oraz SilentiumPC Spartana (bo ten Fortis zapewne jest wydajniejszy, ale też jest prawie 2x droższy i prawie 3x cięższy) :slight_smile:

to bardzo dobry wybór :smiley: