Czy taki zestaw będzie ze sobą współpracował?

Tak jak w temacie.Ewentualnie prosze o poganie modyfikacji.

płyta główna - Asus P5N64 WS Professional

procesor - Intel core 2 duo E8500

karta graficzna - Asus Radeon 4870 512MB

zasilacz - corsair 650W

dyskt wardy - seagate barracuda es.2 500GB 32mb 7200RPM lub cos w podobie.

pamięć operacyjna RAM - kingston 2X2GB 1333MHz

Chciałbym równiez dowiedziec się na temat płyty głównej Asus P5N64 WS Professional od “specjalistów” bądź posiadaczy tej płyty główej. np. czy opłaca się jak sie spisuje w O.C, itp.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Wszystko jest OK.

płyta główna - Asus P5N64 WS Professional

Chcesz wywalić niecałe 800zł na płytę główną? Kompletnie się nie opłaca, do dobrego kręcenia wystarczy MSI P45 Neo3.

procesor - Intel core 2 duo E8500

Zależy jaka różnica w cenie, ale jak ponad 50zł to brałbym e8400 - niewiele słabiej a taniej i można dołożyć do lepszego chłodzenia

karta graficzna - Asus Radeon 4870 512MB

Jeżeli ta karta, to poszukaj z dobrym chłodzeniem (np. Sonic od Palit’a), albo bierz najtańszą i do niej Accelero s1 rev2 + wolnoobrotowa 120

zasilacz - corsair 650W

Dobry wybór, chociaż za koło 400zł można mieć Chieftec’a 750W z odpinanymi kablami (jeżeli chcesz mieć na przyszłość, bo ten zestaw to Corsair 450W by udźwignął).

dyskt wardy - seagate barracuda es.2 500GB 32mb 7200RPM lub cos w podobie.

Czyli Samsung F1 320GB albo 640GB :slight_smile:

pamięć operacyjna RAM - kingston 2X2GB 1333MHz

Nie opłaca się, lepiej kupić porządne DDR2 taki jak chociażby Patrioty llk (robiące 1000MHz przy CL5) bądź jakieś A-Data czy Transcend 1066MHz.

a i mam takie pytanie vista czy xp i kaspersky czy g data??

Vista czy XP :?:

W tym zestawie co złożyłeś nie masz za dużego wyboru. Musisz kupić Vistę i to 64-bitową, żeby obsłużyła Ci 4GB RAM-u. Jeżeli wolisz XP to możesz kupić np. na Komputronik Professional x64, ale on jest po angielsku. Jak kupisz wersję systemu 32-bitową to będziesz mógł używać jedynie 3 GB RAM-u.

Kaspersky czy G Data :?:

Mam G Datę i jest średnio zadowolony, obciąża komputer, autopilot nic nie daje, i tak muszę sam porty odblokowywać. Kasperskiego testowałem kilka dni i mi się podobał. Każdy antywirus ma jakieś “ale”. Który wybierzesz to twoja sprawa. Patrz też czy działa na 64-bitowych systemach. O ile wiem to G Data chyba działa na 64-bitowych.

od 2 lat używam G-Datę, posiada 2 skanery, Kaspersky + Avast. Według mnie jeden z najlepszych antywirusów na rynku, jestem bardzo zadowolony, na pewno przedłużę licencję na kolejny rok z rzędu. Nie zamieniłbym go na żaden inny. Nie mam żadnego syfu na komputerze, ostrzega przed otwarciem jeżeli jakiś plik zawiera wirusy, często ściągam filmy z sieci, jeżeli coś w nim jest, G-Data przenosi do kwarantanny i spokojnie film oglądać można :slight_smile: Komputer po 8 miesiącach bez formatu miał ponad 60 wirusów w kwarantannie, nic się nie działo, nic nie zwalniało. Format musiał nastąpić, ponieważ po wymianie Ramu system padł ;). Bierz G-Datę !

xp 64bit nie bierz, nie opłaca się. Osobiście wybrałbym XP (mimo obsługiwanego koło 3GB które i tak w zupełności na razie starczą), bo Vista mi nie leży. Ale jak Ci nie ma zbytnio różnicy, to bierz który Ci się podoba, ale jak Vistę to od razu 64bit.

A z antywirusów wziąłbym Kasperskiego.

mam viste x64 HP i jestem zadowolony - teraz gry są robione przede wszystkim pod viste

A skąd ten wniosek? No chyba że mówimy o DX 10, to fakt…

W sumie to nic dziwnego, jak wyjdzie Windows 7 to gry będą pod Windows 7 robione :slight_smile: .

Nie pod Windows, tylko pod DX, które kolejne wersje chodzą tylko na najnowszych wersjach systemu operacyjnego.

chodziło mi oczywiście o gry wykorzystujące DX 10 :slight_smile: