Czy takie przenoszene zachowanych ustawień Chrome zadziała?

Witam serdecznie. Aktualnie nie wiemy OFICJALNIE, czy Google rzeczywiście pracuje nad synchronizacją danych rozszerzeń w Google Chrome, a jeśli pracuje to i tak nie wiadomo w której wersji Chrome się ukaże ta funkcja.

Ja korzystam z Firefoksa z jednego powodu, mianowicie rozszerzenie FEBE, do tworzenia pełnych kopii. Ale nie wyrabiam dłużej z tą najwolniejszą przeglądarką, najbardziej ociężałą i dość awaryjną.

Moje pytanie brzmi: czy skopiowanie danych profili z Google Chrome dla Windowsa, czyli tam gdzie się znajduje: C:\Users\użytkownik\AppData\Local\Google\Chrome\User Data i przekopiowanie ich do innego systemu np. jakiejś dystrybucji Linuksa, zdoła zachować wszystkie ustawienia Chrome z Windowsa? I potem jakbym skończył użytkować na Linuksie, to przekopiowałbym z Linuksa do Windowsa (na odwrót), i potem z powrotem z Windowsa na Linuksa, itd.

Czy takie rozwiązanie będzie działać prawidłowo?

Tylko proszę nie pisać w stylu: możesz sam sprawdzić. Nie, nie mogę, bo nie mam na razie Linuksa wgranego. Ale będę wgrywał, ale już bym bardzo chciał zacząć użytkować Google Chrome na Windowsie, tylko muszę mieć pewność, że takie przenoszenie danych zadziała prawidłowo i zachowa wszystkie dane.

Takie działanie może nie być najlepsze, ale jest jeszcze jedna fajna funkcja w Google. Otóż jeżeli masz konto na Gmail’u to możesz “do” konta zapisać wszystkie ustawienia (nie wiem co z historią). Niestety nie mam na tym komputerze aktualnie Google Chrome więc nie jestem w stanie dokładnie opisać ten sposób, lecz zawiadomić, że takowy istnieje.

Pozdrawiam, Maxie.

Czy chodzi ci o synchronizację? Jeśli tak no to ja o niej wiem i ona nie zapisuje danych rozszerzeń, dlatego mi ta synchronizacja nie wystarcza. Czy może masz na myśli jakieś inne zapisanie ustawień Chrome do konta Google? Jeśli inne to bardzo cię proszę, abyś przybliżył mi tą funkcję :slight_smile: