Czy te konfiguracje (sprzętu) są dobre

Witam szukam ostatnio nowego komputera dla siebie i znalazłem dwie oferty na allegro:

1.komputer:

http://allegro.pl/amd-fx-4100-4x3-8-12m … 91276.html

2.komputer:

http://allegro.pl/4-x-3-8-ghz-320gb-4gb … 36006.html

proszę więc o odpowiedź czy któraś konfiguracja jest dobra bo komputery spełniają moje wymagania (cena też :D).

Wiem, że ten pierwszy nie ma dysku ale to se dokupię jakiś 100gb i wystarczy bo i tak mam dysk zewnętrzny 1tb.

Teraz druga prośba:

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć po czym poznać jaki sprzęt jest kompatybilny z jakim to może sam dobiorę części.

Miło też by było gdyby ktoś zaproponował mi jakąś wymyśloną samemu konfiguracje:

cena do 1500zł (może ciut więcej być ale max. 1600)

procesor 4 rdzenie od 3,5 do 4ghz lub 6 rdzeni od 3 do 3,8 (dobry do gier)

karta graficzna najlepiej nvidia (taka szybka też do gier i działająca bez szmeru przy bf3)

płyta główna to tam jaka dobra pewnie asus polecicie (z ddr3)

karta dźwiękowa to tam tylko byle dźwięk był w hd nawet nie 5.1 (prosze nie realtek miałem już go i nie jestem zadowolony)

karta sieciowa do 100mb/s spokojnie

HDD jak już mówiłem do 100gb wystarczy

pamięć 4-8 gb (z ddr3)

zasilacz aby jeszcze sporo rzeczy można było podłączyć joysticki, 4hdd, psp i ze 2 pendrive naraz.

obudowa trendsonic mi się podoba lub coś w ten deseń

no i nagrywarka dvd, lightscribe, xmulti (z asusa jestem zadowolony)

.

Tak więc jeśli ktoś odpowie chociaż na 1 pkt. (normalnie) bedę zadowolony i wdzięczny z pełnego procesora ;D

Ile razy będzie to powtarzane że komputerów z allegro się nie kupuje, bo to szit. Może ci kilka lat pośmigać, a może miesiąc i się spali. Co do karty dźwiękowej to jak chcesz obojętnie jaką i nie jesteś audiofilem to ta na płycie jest w sam raz, a na płycie z reguły są montowane układy realtek, a nie ma z nim problemów, może ty miałęś wadliwy egzemplarz. A konfig jakiś odpowiedni to ci poda ktoś inny, bo już nie bardzo orientuję się w sprzęcie :wink:

To teraz wpisz nazwę karty z podanych przez ciebie zestawów w google, i przeczytaj na wykresach wydajności czy ilość klatek (Frames per second, FPS) w bf3 cię satysfakcjonuje.

Nowy kompletny zestaw za 1500zł do BF3 bez szmeru - niewykonalne.

Komputery od ciebie nadają się tylko do wyświetlania pulpitu - o ile na HD3000 można jakoś tam pograć ale w starsze tytuły i bez szaleństw na detalach (NFS:Undercover 1440x900 low - przy większej akcji się ścina, Burnout Paradise 1920x1080 low - w miarę płynnie, ale nic wyżej).

FX-4100 do czołówki wydajnościowej też nie należy… obudowa słaba, ogólnie słabo.

Zamykam Temat.