Czy te pliki są niepotrzebne - czy można je usunąć

Witam,

Jakiś czas temu musiałam popracować na bateri , ale wykorzystałam ją do pełnego 0%

Po podłączeniu laptopa do zasilania coś się zepsuło ekran zrobił się w innej rozdzielczości (większej 800x600)

przeglądarka zmieniła ustawienia na domyślne i na pulpicie pojawiło się strasznie dużo ikonek których wcześniej nie miałam

Gdy zmieniłam rozdzielczość na 1366x768 tych ikonek nie widać (jak zmienie rozdzielczość na 800x600) oczywiście są

Jest ich około 240 :o bo tak naliczyłam klikając LPM na mój komputer -> pulpit

Co można zrobić aby nie zalegały

Takie to nazwy

11e3cf97294d217dm.jpg

System win7(64bit)

spróbuj przywrócić system do wcześniejszego stanu (punkty przywracania)

Nie da rady bo nie mam punków przywraca z tego dnia i pózniejszych :frowning:

Koledzy macie jeszcze jakieś pomysły

Nic co jest na pulpicie nie jest potrzebne, możesz usunąć co ci pasuje.

dokładnie tak jak napisał kolega wyżej pliki które są na pulpicię są twoje i ty je utworzyłeś wieć ty powineneś wiedzieć czy ci są potrzebne:D

Dla mnie to czarna magia (które mi są potzrebne a które nie) nie znam się więc nie wiem.

Ja takich plików nie tworzyłam.

Tym bardziej że większość utworzonych została w pażdzierniku 2009r , a ja laptopa kupiłam w czerwcu 2010r

Trochę boję się usunąć od tak- bo nie mam płytki z (win7) laptop był kupiony z systemem

A tam są jakieś pakiety instaltora windows.

Boję się żeby pozniej nie było jakiś problemów

@iza19, usuń wszystkie pliki, które nie są skrótem.

Po tym co widzę, domyślam się, że “ktoś” najwyraźniej skopiował zawartość płyty instalacyjnej MS Office -2007/2010 (pliki takie jak ProPlusWW.msi, Proofing.msi, czy ProPSWW2.cab należą do tego pakietu biurowego).

W katalogu “Pulpit” standardowo znajduje się jedynie plik “desktop.ini” oraz przeważnie skróty utworzone przez zainstalowane oprogramowanie lub samego użytkownika, nic więcej (chyba że takowy użytkownik pobiera z internetu jakieś rzeczy i zapisuje je na pulpicie… ;)).

Są cały czas, tyle że poza widocznym obrębem pulpitu, zmiana rozdzielczości reorganizuje je, jeśli wrócisz do rozdzielczości, w której ich nie widać, kliknij prawy przycisk myszy i wybierz jakiś typ sortowania ikon z menu jakie się pojawi (w razie czego, opcja “Sortuj według”… ;)).