Czy te ramy będą pasować do mojej płyty głównej?

Mam zamiar dokupić sobie trochę ramu i rozglądałem się za różnymi ramami, zastanawiałem się nad tym http://allegro.pl/kingston-hyperx-4gb-2 … 72998.html wydaje mi się że powinny pasować do mojej płyty głównej ale wole się spytać i tym też upewnić że będą dobre do niej http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … int_page=1

Ogólnie to nie wiem jakie to dobre firmy produkujące ramy a jakie można by wypisać na “czarną listę”. Jeżeli możecie mi jakieś bardziej opłacalne linki podać chętnie je obejrzę i jeszcze mam pytanko, piszę że “Dwa złącza DIMM obsługujące do 4 GB pamięci DDR2” czy chodzi o to że łącznie obsługują 4GB czy łącznie 8GB czyli po 4 na gniazdko, mi się wydaje bardziej że to drugie ale jak już się pytam na temat ramów to też mogę się o to spytać.

I dodam jeszcze że wiem że system 32bit obsługuje maksymalnie 3.5~ GB ramu zależnie od systemu może wykryć np 3,7 albo 3,4 ale z racji tej że nie ma bloków pamięci 1,5GB a systemu nie mam zamiaru dokupywać 4GB będzie najlepiej chyba że wykryje tylko 3,2GB to już wtedy wolał bym kupić tylko jedną kostke 2GB.

I jeszcze ostatnie pytanie czy lepiej opłaca się teraz kupić te ramy drr2 czy lepiej trochę poczekać i kupić płytę główną obsługującą ramy drr3? Dodam że zmiana płyty głównej wiązała by się z wymianą obudowy i prawdopodobnie procesora a ja bym wolał zostać przy moim procesorze no i problem z systemem by był bo z tego co się orientuje przy wymianie płyty głównej musiał bym kupić nowy system.

Wiesz o tym że prędkości 1066MHz na Twojej płycie są osiągalne po podkręceniu? Bo szczerze mówiąc wielkiej różnicy nie zobaczysz, większą różnicę zobaczysz jak podkręcisz sobie FSB… Jeśli dobrze rozumiem bo rzeczywiście niejasno to napisali to podejrzewam że płyta obsługuje do 4GB pamięci ogólnie. System wykryje Ci mniej niż 3GB pamięci ze względu na 1GB pamięci karty graficznej jak i pewnie część pójdzie na dyski itp.

1066 jest obsługiwane w trybie oc, możesz je kupić, ale nie będzie praktycznie różnicy między 800MHz. Czarnych list producentów nie ma, jedynie nie kupował bym no-name/oem bo to do słownie jest odrzut produkcyjny. Płyta obsłuży max 2x2GB. System w przypadku Visty i 7 możesz sobie użyć tego samego klucza do aktywacji 32 i 64 bit, byle wer (Home Premium) się zgadzała i nie można w tym samym czasie mieć zainstalowanego 32 i 64 bit na tym samym lub innym kompie. Przy wymianie płyty zwykle wystarcza tel do MS i dają nowy klucz. Czy się opłaca zmieniać to zależy, jak masz flotę na nowe i5 to można poczekać miesiąc aż wypuszczą poprawione płyty i przeskoczyć na nową platformę.

  1. Twoja płyta obsługuje do 4GB (2x2GB)

  2. Twoja karta graficzna posiada własną pamięć 1GB także jeśli pozostaniesz na Win 7 32-bit to kup tak żebyś miał RAM 3GB (2+1) bo system tyle Ci wykryje.

  3. Czy się opłaca przejść na DDR3 to już musisz sam zajrzeć do swojego portfela.

  4. Z tego co widzę to płyty główne z DDR3 nie obsługują twojego procesora Intel Core2 Quad CPU Q6600 (inna podstawka) chyba, że znajdziesz płytę główną z obsługą DDR2 oraz DDR3 (dwa gniazda DDR2 + dwa gniazda DDR3).

Ok dziękuje za odpowiedzi. Zastanawiam się teraz nad tym ramem http://allegro.pl/goodram-ddr2-2-gb-800 … 22097.html i nie jestem pewny czy jest dobre, pasować będzie ale chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie i czy aukcja jest opłacalna czy lepiej rozejrzeć się nad czymś innym(mam około 700zł więc nie chodzi o pieniądze ale wiadomo jak można znaleźć taniej coś lepszego albo podobnego to lepiej zaoszczędzić) . Kupie prawdopodobnie 2 kostki i później jak będę miał czas zmienię system na 64bit. I jeszcze jedno pytanko. Ostatnio mi się przegrzewa procesor (prawdopodobnie chłodzenie się rozwaliło) i musiałbym kupić jakieś nowe tylko nie wiem jakie, nie musi być super wydajne czy coś wystarczy takie które będzie lepsze trochę od standardowego, jakieś takie nie drogie.

1.Będą pasować

2.Uznana firma

3.Dobra cena,w sklepie drożej.

4.Może być chłodzenie lepsze trochę od standardowego chłodzenia,mam,nie narzekam,temp., w normie.

Ceny podobne jak w każdym sklepie za podobne modele np

http://www.techplanet.pl/produkty/pamie … ,7797.html

Co do chłodzenia za ~100 zł podałem w innym temacie trzy modele

cooler-cpu-80x80-4000-4500-rpm-cichy-pin-t434497.html#p2758394

Ok to teraz już wiem jakie ramy i się zastanawiam nad tymi chłodzeniami które podałeś. http://allegro.pl/silentium-pc-spartan- … 60777.htmlhttp://allegro.pl/scythe-katana-3-type- … 26463.html nie wiem który z tych dwóch będzie lepszy (wybrałem te 2 ponieważ trzeci który podałeś na allegro był od 110zł wzwyż) no i może być problem z rozmiarem gdyż posiadam obudowę micro tower czy jak to się tam zwie ( mam zamiar za jakiś czas zmienić obudowę właśnie z powodów chłodzenia, grafika się co jakiś czas przegrzewa bo ma trochę za mało miejsca na “oddychanie” w tym micro, ale zmieniać obudowę wolał bym dopiero później).

Spartan jest lepszy od Katany 3. Co do montażu to weź linijkę i zmierz ile jest od płyty gł do bocznej ścianki + poprawka na wysokość socketu lga775.

Od płyty głównej do ścianki bocznej jest około 13cm. Do góry do zasilacza jest jakiś 1cm w dół jest jakieś metalowe coś z napisem gigabyte oddalone też jakiś 1cm. coś dużo większego od standardowego chłodzenia chyba się nie zmieści.

Dla Spartana zaleca się 15-16 cm, jest ryzyko że nie wejdzie.

Zamówiłem dzisiaj ramy, do piątku przyjdą i je wymienię. Chłodzenie od procesora jeszcze nie zamówiłem (skoro może nie pasować wolę jeszcze nie ryzykować) rozkręcę wpierw aktualne chłodzenie gdyż może mi się uda naprawić je (wiatraczek co jakiś czas zatrzymuje się lub zwalnia ekstremalnie i to jest ogólny problem), jeżeli nie uda mi się naprawić będę musiał zamówić nowe, zależnie od tego czy do tego czasu wymienie obudowę będę mógł kupić spartana lub będę musiał rozejrzeć się za jakimś mniejszym (jeżeli jest jakieś o podobnych rozmiarach co standardowe chłodzenie a kosztowało by około 20zł i by było w miarę dobre lub chociaż minimalnie lepsze od standardowego proszę podajcie jakie).

A tak przy okazji to dzięki za pomoc przy wyborze ramów.

Wentylator ma pewnie uszkodzone sterowanie, w cenie ~20 zł są np spire, alpine, ale alpine są dosyć awaryjne. Masz 700 zł to wymień od razu obudowę z najtańszych np Gigabyte Luxo M1000, Coolermaster 370 SilentiumPC Gladius/Pilum.