Czy telewizja zniekształca rzeczywistość i na ile?

(system) #1

Na innym topicu poruszyłem ten temat:

Jak wg Waszej oceny wpływa TV na postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości.

(dżasny) #2

Według mnie ludzie nie powinni brac telewizjii na poważnie.... Jak wykazuje polskie IQ(O dziwo duze jak na polaków) powinnismy to brac jako serial a tak raczej nie jest (przy ajmniej z mojego otoczenia) To jest bardzo dobre pytanie tak jak pytanie :"JAK WALCZYĆ Z LUDZKĄ GŁUPOTĄ??"

(system) #3

To zależy od tego co się ogląda...

Ja ograniczam się ostatnio do serwisów informacyjnych. Najpierw Wydarzenia o 18.30 (szkoda, że zmieniają na 18.45), później Fakty (IMHO zdecydowanie najlepszy program informacyjny w Polsce) i Wiadomości (ostatnio przeszły gruntowne zmiany ale i tak nadal uważam, że jest to tuba propagandowa obecnego rządu).

Myślę, że na podstawie informacji z trzech różnych źródeł można sobie wytworzyć wierny obraz otaczającej nas rzeczywistości

(system) #4

Osobiście nie podzielam tego zdania.To jest tylko pobożne życzenie,ponieważ kiedy sam oglądałem Komisje Śledczą a potem relacje z trzech różnych źródeł z przesłuchań,odniosłem wrażenie,że podają tylko te informacje,które dla nich były najistotniejsze.Odebrałem to jako brak obiektywizmu.

(system) #5

telewizja zniekształca rzeczywistość i na tyle na ile im się to podoba by nie wzbudzić w ludziach agresji na pewne sprawy :evil: tak było i będzie

(system) #6

.....nie bardzo rozumiem co chciałeś przez to powiedzieć?

Od kiedy TV jest antidotum na nasze zszargane nerwy,pomijając programy rozrywkowe?