Czy telewizja zniekształca rzeczywistość i na ile?

Na innym topicu poruszyłem ten temat:

Jak wg Waszej oceny wpływa TV na postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości.

Według mnie ludzie nie powinni brac telewizjii na poważnie… Jak wykazuje polskie IQ(O dziwo duze jak na polaków) powinnismy to brac jako serial a tak raczej nie jest (przy ajmniej z mojego otoczenia) To jest bardzo dobre pytanie tak jak pytanie :“JAK WALCZYĆ Z LUDZKĄ GŁUPOTĄ??”

To zależy od tego co się ogląda…

Ja ograniczam się ostatnio do serwisów informacyjnych. Najpierw Wydarzenia o 18.30 (szkoda, że zmieniają na 18.45), później Fakty (IMHO zdecydowanie najlepszy program informacyjny w Polsce) i Wiadomości (ostatnio przeszły gruntowne zmiany ale i tak nadal uważam, że jest to tuba propagandowa obecnego rządu).

Myślę, że na podstawie informacji z trzech różnych źródeł można sobie wytworzyć wierny obraz otaczającej nas rzeczywistości

Osobiście nie podzielam tego zdania.To jest tylko pobożne życzenie,ponieważ kiedy sam oglądałem Komisje Śledczą a potem relacje z trzech różnych źródeł z przesłuchań,odniosłem wrażenie,że podają tylko te informacje,które dla nich były najistotniejsze.Odebrałem to jako brak obiektywizmu.

telewizja zniekształca rzeczywistość i na tyle na ile im się to podoba by nie wzbudzić w ludziach agresji na pewne sprawy :evil: tak było i będzie

…nie bardzo rozumiem co chciałeś przez to powiedzieć?

Od kiedy TV jest antidotum na nasze zszargane nerwy,pomijając programy rozrywkowe?