Czy temperatura procesora jest odpowiednia?

Witam ponownie 8) ciągle tylko pytam was i pytam…ale próbuje też nie raz odpowiadać :slight_smile:

Mam dwa pytanka…

  1. Temperatura procesora- bez obciążenia (jeden rdzeń do 10 stopni, drugi do 12 stopni) w sumie około 20 stopni

w stresie około 30-40, max50 stopni

Czy taka temperaura jest odpowiednia? nic nie powinno się dziać niepokojącego? kilka dni temu miałem problem z prockiem bo się strasznie grzał, chłodzenie Boxowe nie wyrabiało! kupiłem Pentagrama NXC-100 Al i paste ze srebrem i gry już chodzą, moge sobie pograć na full detalach oprócz Crysis 8) w którego gram na medium, nie które opcje na High.

  1. W jednej grze mianowicie Rainbow Six vegas po kilku minutach grania Komp wywala mi blue screen, ale tylko w tej grze, a temperatura jest wporzo w tym momencie około 45 stopni…później pisze że System odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Gre przeinstalowałem, zainstalowałem nowe stery do grafy, przeczyściłem system, zrobiłem scan disk i wykazało że jest wszystko ok! a jednak gra wywala błąd dalej…Czy da coś jeśli tą gre zainstaluje na Viście? nie będzie wtedy tego “blue screena” ?? czy jest jakiś inny sposób?

pozdrawiam! i z góry dziękuje za odpowiedzi!

Acha takie skromne pytanko jeszcze :mrgreen: jak oceniacie mój sprzęt? (poniżej w podpisie), dobrze dopbrałem części?

Ad1. jest ok

Ad2. jakieś patche się nie pojawiły ?? spróbuj na starszych sterach

jeśli chodzi o konfigurację to już jest za późno by oceniać :P.

jest nie najgorszy ale płyta główna mogla by być lepsza

A temp. z Ad.1 tak jak mowil technik_elektro , sa wporządku