Czy temperatury podzespolow sa odpowiednie?

(Mateusz 931) #1

Witam! Czy temperatury które pokazuje mi Everest są odpowiednie i nie za wysokie?

Płyta główna 41 °C (106 °F) (ASUS P5VDC-x)

Procesor 54 °C (129 °F) (Intel Pentium IV 3.0 + wentylator Pentagram NXC- 100AlcU)

Aux 49 °C (120 °F) (nei wiem czego to jest temperatura)

Seagate ST3250620AS 44 °C (111 °F) (250Gb, 16mb)

Czy nie są to za wysokie temperatury?

Aha jeżeli mój kumpel ma słabszy sprzęt. Starego Durona 1.4, stara plyte shuttle, i dysk SAMSUNGA 80GB.

Jego temperatury sa o wiele nizsze. Czym to jest spowodowane? Czy nowsze podzespoly bardziej sie grzaja ?

(Dawiddek55) #2

Według mnie temperatury są OK, tylko trochę zadłuża temperatura

(Wieslaw Socha) #3

temperatury w stresie czy nie? Pentium 4 zawsze sie bardzo grzeją.

(Bambo 5) #4

dysk mógłby być chłodniejchy a pentium ma dobrą temp w końcu to pentium czyli grzałka

(Mateusz 931) #5

Jeslie dobrze rozumie slowo stres to tak komp jest dlugo wlaczony, pracowalem nie dawno 3dmarkiem gralem wiec tak.

(Bambo 5) #6

w stresie czyli w trakcie/odrazu po wykorzystaniu kompa na 100%

(:: Radziu ::) #7

Fakt, że pentium się grzeje, lecz sprubój przeczyścić procesor sprężonym powietrzem.

P.S. destroy - tak na wszelki wypadek sprawdź w biosie czy pokazuje takie same temperatury.

Everest lubi kłamać...

:stuck_out_tongue:

(Mateusz 931) #8

Ja zauwazylem za te temperatury sa stale mozna powiedziec. I gdy prawie nic nie robie tylko siedze na necie. Chociaz temperatura procka wzrosla podczes robienia testow w 3dmarku do 64stopni i stoponiowo spada.

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 14:27

Ok sprawdze jeszcze z biosem.

Ale jak przeczyscic ten procesor tym sprezonym powietrzem? Skad to wziosc:D? Aha tam w Everescie pokazuja obroty wentylatora mam speedcontrolera i na maxie ma takie obroty

Pole Wartość

Procesor 2637 RPM

A na min

Pole Wartość

Procesor 1448 RPM

Czy nie sa one za male ? Moj kumpel ma tego durona z wersja Boxowa wentylator i jego obroty siegaja ponad 3tysiace. Kompletnie tego nie rozumie.

(Rastko1) #9

Im mniej obrotów tym ciszej

(Krystian1877) #10

Sprężone powietrze można kupić w różnych sklepach komputerowych ,wygląda to tak:

sevsro05108_czyszairdustersprezonygaz400mlkontekst_05108.jpg

(Mateusz 931) #11

Aha i jak tym przeczyscic procesor?

Aha i moze wymienic paste termoprzewodzaca? uzylem tej ktora byla dodana do wentylatora przy zakupie.

(Bambo 5) #12

kup paste i przesmaruj. bierz najlepiej Arctic Silver 5

(Mateusz 931) #13

A jak usunac stara paste? I tym sprezonym powietrzem normalnie wyciagnac plytke procka i spryskac ja ? czy socket?

I jakie w ogole powinny byc temperatury. Czy moje ujda czy sa za wysokie?

(Bambo 5) #14

powinneś zrobić to alkoholem izopropylowym ale że go jest ciężko dostać możesz użyć alkoholu etylowego. nie socket nie jakaś plytke tylko tu chyba chodziło o przedmuchanie radiatora i wentyla.

(Mateusz 931) #15

Aha a jak zostawie te temperatury w spokoju to nic sie nie stanie?

(Tezarrus) #16

pewnie nic się nie stanie...

pewnie coś kręciłeś jak pentagramik założony, ale temperatura ok.

(Mateusz 931) #17

Nie nic nie krecilem o to chodzi bo nie umie.

Znam sie tylko na podkrecaniu karty graficznej.

Czyli nic nie bedzie sie dzialo z takimi temperaturami?

Aha podkrecalem kartegarficzna i chcialbym sprawdzic jej temperature? jakim programem to zrobic i jaka temperatura powinna byc? Prosze o pomoc.

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 20:24

Przeczyscilem wentylator z kurzu. I to bardzo dobrze. I powiem Wam ze temperatury bardzo zmalaly. Mialem program Super PI z PcFormat ktory wykonuje jakies skomplikowane obliczenia i obciaza procek i temperatura byla podczas tych obliczen ok. 52 stopni a w stanie spoczynku juz tylko 43stopnie chyba juz teraz jest dobrze co nie?

(Marcin0392) #18

........... kup tą paste tylko nie pomyl jej z pasta do zębów na allegro 2 dyszki. Kup i bedzie gitara !!

(Mateusz 931) #19

jednak procesor ma dalej 54stopnie ;/

zdaje mi sie ze bede musial kupci paste termoprzewodzaca gdyz wyciagaja wentylator przy czyszczeniu go zauwazylem ze prawie jej brak. Czy to zle ?

(Michal Kolatek) #20

chyba radiator :slight_smile:

kup AS5 15 zł, i połóż, niewielką ilość

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ight=pasty

na proce z ihs można położyć pastę do zębów, mieszasz z wazeliną i jest pasta.