Czy temperatury podzespolow sa odpowiednie?

Witam! Czy temperatury które pokazuje mi Everest są odpowiednie i nie za wysokie?

Płyta główna 41 °C (106 °F) (ASUS P5VDC-x)

Procesor 54 °C (129 °F) (Intel Pentium IV 3.0 + wentylator Pentagram NXC- 100AlcU)

Aux 49 °C (120 °F) (nei wiem czego to jest temperatura)

Seagate ST3250620AS 44 °C (111 °F) (250Gb, 16mb)

Czy nie są to za wysokie temperatury?

Aha jeżeli mój kumpel ma słabszy sprzęt. Starego Durona 1.4, stara plyte shuttle, i dysk SAMSUNGA 80GB.

Jego temperatury sa o wiele nizsze. Czym to jest spowodowane? Czy nowsze podzespoly bardziej sie grzaja ?

Według mnie temperatury są OK, tylko trochę zadłuża temperatura

temperatury w stresie czy nie? Pentium 4 zawsze sie bardzo grzeją.

dysk mógłby być chłodniejchy a pentium ma dobrą temp w końcu to pentium czyli grzałka

Jeslie dobrze rozumie slowo stres to tak komp jest dlugo wlaczony, pracowalem nie dawno 3dmarkiem gralem wiec tak.

w stresie czyli w trakcie/odrazu po wykorzystaniu kompa na 100%

Fakt, że pentium się grzeje, lecz sprubój przeczyścić procesor sprężonym powietrzem.

P.S. destroy - tak na wszelki wypadek sprawdź w biosie czy pokazuje takie same temperatury.

Everest lubi kłamać…

:stuck_out_tongue:

Ja zauwazylem za te temperatury sa stale mozna powiedziec. I gdy prawie nic nie robie tylko siedze na necie. Chociaz temperatura procka wzrosla podczes robienia testow w 3dmarku do 64stopni i stoponiowo spada.

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 14:27

Ok sprawdze jeszcze z biosem.

Ale jak przeczyscic ten procesor tym sprezonym powietrzem? Skad to wziosc:D? Aha tam w Everescie pokazuja obroty wentylatora mam speedcontrolera i na maxie ma takie obroty

Pole Wartość

Procesor 2637 RPM

A na min

Pole Wartość

Procesor 1448 RPM

Czy nie sa one za male ? Moj kumpel ma tego durona z wersja Boxowa wentylator i jego obroty siegaja ponad 3tysiace. Kompletnie tego nie rozumie.

Im mniej obrotów tym ciszej

Sprężone powietrze można kupić w różnych sklepach komputerowych ,wygląda to tak:

sevsro05108_czyszairdustersprezonygaz400mlkontekst_05108.jpg

Aha i jak tym przeczyscic procesor?

Aha i moze wymienic paste termoprzewodzaca? uzylem tej ktora byla dodana do wentylatora przy zakupie.

kup paste i przesmaruj. bierz najlepiej Arctic Silver 5

A jak usunac stara paste? I tym sprezonym powietrzem normalnie wyciagnac plytke procka i spryskac ja ? czy socket?

I jakie w ogole powinny byc temperatury. Czy moje ujda czy sa za wysokie?

powinneś zrobić to alkoholem izopropylowym ale że go jest ciężko dostać możesz użyć alkoholu etylowego. nie socket nie jakaś plytke tylko tu chyba chodziło o przedmuchanie radiatora i wentyla.

Aha a jak zostawie te temperatury w spokoju to nic sie nie stanie?

pewnie nic się nie stanie…

pewnie coś kręciłeś jak pentagramik założony, ale temperatura ok.

Nie nic nie krecilem o to chodzi bo nie umie.

Znam sie tylko na podkrecaniu karty graficznej.

Czyli nic nie bedzie sie dzialo z takimi temperaturami?

Aha podkrecalem kartegarficzna i chcialbym sprawdzic jej temperature? jakim programem to zrobic i jaka temperatura powinna byc? Prosze o pomoc.

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 20:24

Przeczyscilem wentylator z kurzu. I to bardzo dobrze. I powiem Wam ze temperatury bardzo zmalaly. Mialem program Super PI z PcFormat ktory wykonuje jakies skomplikowane obliczenia i obciaza procek i temperatura byla podczas tych obliczen ok. 52 stopni a w stanie spoczynku juz tylko 43stopnie chyba juz teraz jest dobrze co nie?

… kup tą paste tylko nie pomyl jej z pasta do zębów na allegro 2 dyszki. Kup i bedzie gitara !!

jednak procesor ma dalej 54stopnie ;/

zdaje mi sie ze bede musial kupci paste termoprzewodzaca gdyz wyciagaja wentylator przy czyszczeniu go zauwazylem ze prawie jej brak. Czy to zle ?

chyba radiator :slight_smile:

kup AS5 15 zł, i połóż, niewielką ilość

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ight=pasty

na proce z ihs można położyć pastę do zębów, mieszasz z wazeliną i jest pasta.