Czy ten cooler wejdzie do mojej płyty?

Witam wszystkich posiadam płyte główną ASUS P4P800SE, oraz procesor Intel P4 2.8Ghz HT na podstawce 478 L2=512

I mam taki problem, korzystam z chłodzenia boksowego tego wentylka i jest ono słabe, temp w spoczynku ok40st, temp w stresie ok50st

Ale temperatury to nie jedyny powód dla którego chce wymienić coolera, głównie chodzi mi o cisze bo zestaw booksowy hałasuje, strasznie

Mam na ten cel przeznaczone ok 100zł, znalazłem już coolery które by mi odpowiadały (nie zmienie tego typu):

Pentagram Freezone QVC-100 Cu+

i tu pytanie do was Czy ten cooler zmieści sie do mojej płyty, głownie chodzi mi o miejsca zaznaczone na czerwono:

pyta4wl.th.jpg

czyli te kondesatory które się znajdują pzy procku,

duża bliskość z radiatorem mostka południowego,

na zdjęciu moja płyta :wink:

Prosze o odp, czy kupić ten cooler, czy on tam wejdzie bez problemu czy lepiej zdecydowa się na mniejszy model:

Pentagram Freezone QC-80 Cu

Serdecznie dziękuje za pomoc :wink:

Wymiary są podane :

114 x 114 x 65 mm

:slight_smile:

IMHO powinien się zmieścić.

PS.

W spoczynku procesor powinien mieć temp. pokojową ;]

Witam, mostek północny nie będzie przeszkadzał, ponieważ cooler jest wąski przy styku z procesorem i dopiero 2-3 cm wyżej rozszerza się.

Natmiast obawaim się, że może być problem z zaszilaczem, jeżeli nie masz przestrzeni kulku cm między nim a płytą główną, to po prostu wentylator nie zmieści się i będzie zawadzał o zasilacz.

Być może zainteresuje się ten model, jest w podobnej cenie, bdb recenzje oraz masz pewność, że się zmieśći:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17611

Pozdrawiam

hmn zasilacz mam nd płytą głowną… czy ten pentagram będzie wystawał poza granice płyty ? do zasilacza od krawędzi płyty mam ok 2cm,

To jak zmieści się ??

niby tak ale się boje o te kondensatory :wink:

dzięki za chęci ale mi zależy na tym pentagramie ze względu na tryb silent, żebym miał wreszcie cicho w pokoju :wink:

Troszkę zle to sprecyzowalem chodziło mi o włączonego procka bez obciążenia :wink:

Pea5 mam QVC 100+ Cu u siebie w kompie, pracuje on na DFI Lan PArty nforce 3 UT250, i o nic nie zachacza ;]

7760da1b68226679c417692a4bee18ed.gif

Jakby sie blizej przyjżec, podobny rozstaw kondensatoró itp.

Pozatym, mozesz zrobić tak, iż powiesz w sklepie, ze niewiesz czy dokladnie Ci spasuje, wiec chcialbys kupic, z ewentualna mozliwoscia zwrotu, jesli by nie pasowal :slight_smile: Jak sie zgodza, to bierzesz, pasuje zostawiasz, niepasuje odajesz :wink:

Aktualnie w Pentku ułamałem śmigło przypadkeim, i musze kombinowac by jakoś ta usterke zniwelowac, bo strasznie halasuje ;/

Powiem ci tak, wentyl ma średnicę ma około 13 cm (jest nieco szerszy niż podają w specysikacji, przynajmniej jest tak z moim Freezone Q-80 AlCu podają, że ma 101 a faktycznie w najszerszym miejscu 111), więc musisz sprawdzić czy tak szeroki wentylator zmieści się w obudowie i nie będzie wadził o zasilacz.

Raczej powinien się zmieścić, natomiast kondesatory w żadnym wypadku nie będą przeszkadzały.

Dobrze, dziękuje wam bardzo, a powiedzcie mi czy ciężki jest montaż ?

tzn chyba trzeba płyte główną wyciągać z komapa żeby uchwyty zamontowac,

a i czy waga troszke nie zaduża nie ma możliwości żeby coś zgniotła :wink: ?

zazwyczaj rozbieram starsze lub nie swoje kompy, a o swój to się zawsze podwójnie boje :stuck_out_tongue:

“troche” sobie waży ;]

a montaz banalny, przynajmniej S754 :stuck_out_tongue:

wyciagniecie plyty, bedzie chyba konieczne :wink: ale ebz obaw :wink: dasz rade :slight_smile:

Ok, dzięki wszystkim, termin wymiany w kalendarzyku zapisałem na 11listopada :wink: będe kombinował

Nie moge wszystkim dac plusa (bo mnie modzi dojadą :stuck_out_tongue: ) i dlatego nikomu nie dam + ale naprawde mi pomogliście i jestem wdzięczny i licze że to wystarczy, no chyba że jest tu jakiś kolekcjoner “+”

:: MARIO :: do Ciebie mam takie prywatne pytaqnko gdyż pisałesże masz taki cooler, powiec jak on się spisuje ? czy można bez kręcenia procka pracowac na nim w trybie silent ? jak z temperaturą (widzę i wiem że ty raczej kręcisz sprzęt :smiley: dlatego pewnie jesteś wymagający pod tym względem)

Dobrze by było albo wcześniej dokładnie wszystko pomierzyć - albo najpierw przed zakupem przymierzyć nowy cooler - już tak nieraz się zrobiłem w konia,że niby powinien pasować, a wcale tak nie jest - ale mam dostawce co zawsze jak coś to wymieni na inny.

tryb silent bezszelestny :wink: Poważnie, mozna siedziec w nocy i komp cicho sie sprawuje :slight_smile: Tryb normal jzu deczko slyszalny, ale i tak duzo cichszy, niz zamontowana pod grafa 80x80 12V ;/

Co do temp. to nieiwem czy to dfi nie zawyza, ale

tryb normal 42-44*C idle 47-50*C stress

tryb silent 45-47*C

pozatym mam dosc cieplo w domku, bo i zmina sie zbliza, nikt nie chce marznąć, ale na lato pewno lepsze osiagi beda :slight_smile:

A i jeszcze tak zaowazylem, ze bardzo syzbko schladza procka, po skończeniu obciazenia :wink: momentali temp. zostaje obnizona ;]