Czy ten komputer jest dobry? <Proline>

Witam!

Złożyłem sobie kompa i potrzebuje porady, a dokładnie 2:

  1. Czy ten sprzęt będzie dobrze współpracował

Intel Dual-Core E2160 1.8 GHz s. 775 Box- 239,00

MSI-G31M2-F v2 G31 s775- 209,00

Arctic Cooling Alpine 7- 35,00

Geil 2GB DDR2 667 Dual Chanel Kit 5 5-5- 149,00

Sapphire HD2600Pro 512MB PCI-E DDR2- 275,00

Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt- 155,00

  1. Za ile mogę to opchnąć:

Hightech Radeon 9550 128/128

256 Ram 266Mhz

Athlon 1600 (1400)

Asus A7N8X-X

Do zestawu mam dysk, napędy i budę. Chcę tylko wiedzieć czy nic się nie będzie gryzło.

źle dobrałeś

Pentum DC E2160

Foxconn P35A

2GB OCZ Platinum rev2 800MHz CL4

Palit GeForce 8600GT Sonic+

Amacrox Warrior ax400pnf

jaki masz budżet ?? za gruza ok. 250zł.

@ piotrekplay

Autor tematu chce tylko wiedzieć czy sprzęt, który wybrał nie będzie się gryzł. Nie ma chyba sensu zmieniać mu 3/4 jego konfiga, wg własnego “a widzi mi się”… może byś już przestał też wciskać wszędzie i wszystkim tego Amacrox’a, produkty innych firm są również bardzo dobre, sam mam tego “Szefa” i sprawuje się wyśmienicie, napięcia sprawdzałem miernikiem - trzyma idealnie, nawet w stresie nie widać znacznych spadków. Tak więc wyluzuj trochę…

@ Pytalski

Wg mnie z samym konfigiem wszystko w porządku. Nic nie powinno się gryźć, chociaż jeśli chodzi o kartę graficzną, to wybrał bym coś ze stajni nVidii, pomyśl też jeszcze raz nad tą pamięcią RAM, tutaj użytkownik @ Piotrekplay ma rację, można by wybrać coś lepszego.

Hmm… Komp ma być do gier a słyszałem że tu radki przodują. Chciałbym na tym kompie pociąć w Carbona bez przycinki ;]

A mam takie pytanie czy zostawiać stary dysk czy lepiej go sprzedać i kupić nowy większy?

Podam cały konfig kompa:

ASUS A7N8X-X

AMD ATHLON 1600

256 MB Ram 266 Mhz

HiS Radeon 9550 128/128

Zasilacz No-Name 300W

Dyski:

40 GB Seagate

80 GB Maxtor

Napęd DVD - LiteOn

Napęd CD - LG

Creative Sound Blaster <-- Chciałbym żeby została

Za ile to pójdzie, a komp to zależy za ile pójdzie staruch. Coś w granicach 1300-1500

ten który wymieniłeś nie bryluje :slight_smile: :

w granicach 1500zł to :

amd x2 4200+ lub nieco szybszy

2x1gb ddr 800 (jak starczy cl4) od patriot,a-data, ocz.

160gb seagate/wd/samsun sata2

hd3850 najtańszy jaki znajdziesz

modecom mc350

nagrywarka nec sata

obudowa

jakieś 300-350 zrobisz za ten sprzęt stary

jeśli ma się odbić na końcowej wydajności maszyny to warto zmienić nawet 100% proponowanej konfiguracji.

to jest najlepszy zasilacz w budżecie do 160zł za 400W - trudno by go nie polecać.

jest dobry ale ma słabsze parametry - zwłaszcza wydajność prądową względem Amacroxa przy tym jest droższy.

A co z płytą główną?? A taki little question mam ;] czy ten C2D który podałem nie jest lepszy? W końcu ma 3.6 ghz a athlon tylko 2.2 o.O

To zależy od Ciebie ile potrzebujesz miejsca na dysku. Niektórym wystarcza 40GB i innym 300GB to za mało :stuck_out_tongue:

masz rację dfi nforce4 infinity am2 lub gigabyte/foxconn na chipsecie 690g (bo są w miarę niezłe i tanie :wink:

nie będzie, po pierwsze taktowania rdzeni się nie sumuje a po drugie owy amd x2 też ma dwa rdzenie taktowane po 2,2Ghz każdy.

staraj się położyć nacisk na kartę graficzną hd3850 ;-).

sorry ze takie noobienie z mojej strony ale możesz mi dokładnie podać całą konfiguracje bez cen same nazwy bo pojade do sklepu w mieście i popytam czy są dane części

wszystko zostało napisane, wystarczy, że przepiszesz wymienione konfiguracje i udasz się z nimi do sklepów - sprzedawcy będą wiedzieli o co chodzi i czego szukasz :wink: tylko nie daj sobie wcisnąć szrotu - gdy sprzedawca zaproponuje coś “lepszego”.

  1. Tak oczywiście, jeśli za tą samą cenę można mieć wydajniejszego kompa to chyba normalne, że jest to bardziej opłacalne i nawet 100% kompa można wymienić. Jednak pomoc na forum nie polega na wciskaniu wszystkim i do wszystkiego jednego zestawu.

  2. Co do Amacrox’a, sam się przekonałem że to dobry zasilacz - to fakt. Zamontowałem go u dziewczyny w komputerze i jestem zadowolony, ona zresztą też - jednak wg mnie podczas normalnej pracy niczym nie wybija się od reszty dobrych i średnich zasilaczy, nie poruszam tutaj tematu OC. Poza tym zauważyłem, że na tym forum zakorzeniła się taka zasada aby każdego niezależnie od problemu pytać o zainstalowany zasilacz i zawsze polecać wymianę na Amacrox’a jak by to miało rozwiązać wszelkie problemy - tak właśnie robi Pan @ piotrekplay , wszystko ci nie Amacrox to lipa. Poczytaj tematy @ technik_elektro , będziesz wiedział o czym mówię, wg mnie jest to naciąganie ludzi na dodatkowe koszty, które wcale nie rozwiążą obecnego problemu. Dlatego myślę, że lepiej jest skoncentrować się na rozwiązaniu obecnego problemu, a ewentualną wymianą zasilacza zająć się w kolejności następnej.

Tyle ode mnie w ramach wyjaśnień, bo czasem mam wrażenie, że to forum ma niejako podpisaną jakąś umowę odnośnie reklamy produktów firmy produkującej Amacrox’a.

no przepraszam ale jak w kompie siedzi ■■■■ miary codegen, tracer itp to w 90% przypadków to właśnie wina zasilacza (restarty, niestabilność itp)

żadnej umowy to ja nie podpisywałem z amacroxem :lol: a to że są to obecnie najlepsze zasilacze jakość/cena to już nie moja wina, polecam to co sprawdzone i dobre, a teraz praktycznie wchodzą do wyboru dwa zasilacze w tej półce cenowej - amacrox i modecom mc… chiefteci też złe nie są lecz ich kupno jest już mniej opłacalne… jak ktoś ma mniej kasy to podaje fortrony lub delty… nikogo na kasę nie naciągam a stwierdzam rzeczywistość, bo jak już pisałem zdecydowana większość takich przypadków to wina słabego zasilacza…

nie ma C2D ani Pentium DC taktowanego zegarem 3,6GHz…

ten co Ty podałeś ma 1,8GHz a tego się nie mnoży ani nie dodaje :stuck_out_tongue:

Nie wiedziałem i dziękuje wszystkim za pomoc.