Czy ten procesor jest sensowny?

czy jest duży wybór płyt głównych pod ten procesor?

http://allegro.pl/item172044366_pentium_4_3_2_ghz_ht_541_fsb_800_box_gw_3l.html

czy da rade kupić płyte która by miała dwa sloty, jeden pod ten procesor, a drugi pod jakichś dwórdzeniowy?

Wybór płyt pod LGA775 jest duży, ale nie opłaca się kupować pentium 4, chyba, że chcesz w przysłości przejść na Core2 Duo. Ja bym radził dodać 50 zł. i kupić AMD Athlon 64 X2 EE 3600+ pod AM2 i do tego Abit KN9(nForce4 Ultra).

procesor jest wmiare ok ;] sam przesiadłem się z takiego na c2d 1,8 i w zasadzie w grach itp… nie ma żadnej różnicy a cena różni się kolosalnie ;]

najlepiej kup płyte która obsługuje core 2 duo itp… aby kiedys po prostu wymienić go na dwurdzeniowy jak uznasz ze jest ci potrzebny ;]

i ten procesor który podałeś też bym zmienił na taki sam ale z 2mb cache np ten http://www.znak.pl/index.php?cid=320&sc … FSB800+BOX

Pragnę dodać że nie procesor oblicza grafikę tylko karta więc różnicy w grach nie bezie, różnica będzie w np:kodowaniu filmów lub programów wymagających dużej mocy obliczeniowej np: graficzne lub do montowania video.

Procesor jest bardzo dobry, code2 nie są w dzisiejszych czasach potrzebne a nawet powiem inaczej wydajność u mnie na core duo z tym samym taktowaniem co zwykły pentium spadło o ok 20% nie polecam wielordzeniowych na dzień dzisiejszy. Po prostu technologia nie potrafi go jeszcze do końca wykorzystać.

Z drugiej strony wybrałeś procesor na rdzeniu Prescot więc nie wruże mu długiej przyszlosci. Są to procesory niskobudżetowe coś miedzy sandałem a adidasem. Pobierają mnóstwo watów przy tym wytwarzają ogromną ilość ciepła a 3,2 prescot jest tak samo wydajny jak pentium 4 1,8 więc wybór bardzo nietrafny. Kupuj Pentium 4 na rdzeniu Wilmate, Cedar lub Nortwood

czy płyła obsługujące wyzej wymionione proc bedzie obsługiwać proc code2?czy w razie czego bedzie możliwa przsiadka na code2?

No JAk uwazaz ze P4 1.8 jest taksamo wydajny jak Prescot 3.2 to zostawie to bezkomentarza bo smiac mi sie chce,

PS.jak systemu nieumisz skonfigurowac pod dwa jaja to nic dziwnego ze masz 20% slabiej niz na jednym rdzeniu.

Pomiedzy prescotem 2.8 a 3.2 jest 10FPS roznicy w Quake4 a co dopiero jak porownasz P4 1.8 :o :o :o

Złączono Posta : 06.03.2007 (Wto) 1:13

To samo na przykladzie Quake4 tylko 50FPS to napwawde malo i roznicy niema

Serious Sam2 jedyne 40FPS to tez niema roznicy

UT2004 30FPS no tez niema roznicy. :o :o

P4 nieoplaca sie brac,jezeli ma przejsc na C2 to kupic najtansza Celine wykercic a pozniej C2,jak nie to Athlon jak niebedzie zmienial.

A to dlawas koledzy wykres na przyszlosc zebyscie glupot niepisali

http://www23.tomshardware.com/cpu.html? … &chart=165

bionicman podal ci jak niebedziesz zmienia procka,Najlepiej podaj jaki masz fundusz na to i jaki posiadasz rodzaj pamieci.

na procek mam 250 do 300zł, pamieci jeszcze nie mam, w ogóle na razie nic nie mam…chce sobie coś w miare sensownego złożyć zachowując granice rozsądku finansowego

najpierw che kupic jakiś procek no i płyte gł - pod DDR i w przyszłości code2

mam na to 550-600zł

tak więc czekam na jakieś przepisy;-)

a jeżeli przewidujesz że zima wróci do Polski jeszcze i masz słabe ogrzewanie w domu to możesz kupić p4 ale nie funkcji procesora ale grzejnika

jaka jest różnica pomiędzy Pentium 4 na rdzeniu Wilmate, Cedar,Nortwood a Pentium 4 na rdzeniu Prescot?

Witam. Mam taki kłopot. Kupiłem niedawno procesor AMD Athlon 3600+ dual core i gdy włączam mój komputer i daję właściwości to pokazuje częstotliwość taktowania 2Ghz. Czyli mam 2Gb na jednym rdzeniu czy łącznie jest 2Ghz.?? Z góry dziękuje

Nie wiesz co kupiłeś?

AMD X2 3600+

dwa rdzenie po 2 Ghz, ale nie mnożysz 2x2=4 Ghz. 256 kb L2 dla każdego rdzenia.

a jak to sie robi?

mam zainstalowany Dual-Core Optimizator i nie widzę różnicy…

mam procka Athlon X2 3600+

jeżeli nie mnoże 2x2 to oznacza że łacznie na 2 rdzeniach ile mam gb??

Witam!

GB to nie masz w ogóle… co najwyżej GHz!

Nie masz łącznie! Masz dwa rdzenie - każdy po 2GHz - zrozum to.