Czy ten procesor obsługuje architekturę x64?

Witam

Mam problem ze stwierdzeniem czy mój procesor obsłuży system x64,patrząc na wydruk właściwości systemu zauważyłem że “obsługa architektury x64” była na “tak”.

Szukałem odpowiedzi w http://www.google.pl ale bezskutecznie.Radzę sobie z problemami systemowo-programowymi ale jeżeli chodzi o hardwear to już nie bardzo.

To jest laptop z preinstalowanym systemem x86,oczekuję na Windows 7 a w nim jak wiadomo można wybrać architekturę podczas instalacji.

załączam zrzut z Everest,jeżeli będzie potrzeba więcej danych proszę pisać,postaram się je zapewnić.

procesord.jpg

Za wszystkie rzeczowe odpowiedzi z góry dziękuję.

Tak - możesz zainstalować system x64. W Zbiorze instrukcji widnieje x86-64. W Everescie po lewo wybierz Płyta główna -> CPUID i zobacz w ramach ciekawostki czy jest ptaszek przy 64-bitowe rozszerzenia x86 (AMD64, Intel64) albo w programie CPU-Z czy masz EM64T w Instructions.

Zgadza się,jest “ptaszek”.Dzięki za odpowiedź.Czyli wykorzystam 4 GB Ram.

Zainstaluj sobie program CPU-Z. W pierwszej zakładce masz informacje o procesorze, w “instructions” powinieneś mieć coś takiego jak : x86-64.

Poza tym nie spotkałem się, aby 2-rdzeniowy procesor nie obsługiwał instrukcji 64-bitowych…

Pozdrawiam,

Ale już się wyjaśniło, na screenie w pierwszym poście w zbiorze instrukcji jest x86-64. :slight_smile: W CPU-Z widnieje EM64T.

To zobacz sobie T2250, który nie obsługuje 64bitowych instrukcji a jest dwurdzeniowym procesorem