Czy ten RAM będzie dobry do mojego komputera?

Witam. Premiera Windows 7 już jutro, a zamierzam niedługo sobie go kupić. Lecz najpierw postanowiłem, że zmodernizuję swój komputer poprzez wymianę RAMu (z 2GB na 8GB). Zainteresowałem się tym: http://www.ceneo.pl/2242251

I teraz moje pytania, bo akurat na RAMie się nie znam :-):

  1. Czy marka jak na RAM jest dobra?

  2. Czy cena przyzwoita (myślę, że tak)?

  3. Czy warto inwestować w DDR2 (czyli ten) czy już w DDR3?

  4. Czy da się zamontować go na mojej płycie głównej (2 kości po 4 GB)? Moja płyta główna to Asus P5K (Intel P35) [DDR2, 2xPCI-E, FW].

Czekam na odpowiedzi :slight_smile:

tylko po Ci az tyle ramu?

tylko dla win7?

kup 2x 2gb - spokojnie wystarczy przy x64 8)

Masz napisane DDR 2!,3 to inne złącza /sloty /

No cóż, obliczyłem, ile potrzebuję RAMu, i wyszło, że tyle będzie najlepiej 8)

Zresztą ja na komputerze nie robię 1 rzeczy na raz, zazwyczaj z 10-15 :smiley:

A ktoś odpowie mi na moje pytania?

To są 4 kości po 2gb.

Oj nie zauważyłem #-o

No to może ten (interesuje mnie tylko 2 kości po 4 gb) http://www.morele.net/pamiec-serwerowa- … 21-143523/?

  1. dobra,

  2. cena mozesz sam porownac, ale zle nie wyglada… geil ‘black dragon’ sa troche tansze…

  3. przy takiej ilosc pamieci lepsze byloby ddr3, ze wzgledu na inny sposob sygnalowania w kontrolerze - przymiarki do tego znanego z ddr5 obecnie,

  4. da sie zamontowac 4x2gb w czterech slotach, wiec o kosciach 4gb zapomnij 8)

p15.png

Wg mnie nie ma po co pchać 8GB DDRII, bo to tylko strata pieniędzy, bo po co komu aż tyle… Z trudem można wykorzystać 4GB, a co dopiero 2x tyle… :open_mouth:

Ja bym celował w jakiś zestawik 2x2GB Cruciala, A-data, Patriot lub Corsair. To spokojnie Ci wystarczy.

  1. DDRIII ma inne wejście niż DDRII

Zamiast ładować tyle kasy w 8GB DDR2, zainwestuj w nową płytę główną obsługującą DDR3 + 2x2GB, a najlepiej 4x1GB - będzie wydajniej.

A mogę spokojnie dokupić 2GB DDR2 np. Corsaira do moich 2GB DDR2 OCZ, no nie (tzn. ja mam teraz 2x1GB)?

No to się zadowolę 4GB :stuck_out_tongue:

A płytę główną wymienię, jak DDR3 będzie bardziej popularne.