Czy ten ram będzie pasować do mojej płyty głównej?

Mam zamiar dokupić sobie trochę ramu i rozglądałem się za różnymi ramami, zastanawiałem się nad tym http://allegro.pl/kingston-hyperx-4gb-2 … 72998.html wydaje mi się że powinny pasować do mojej płyty głównej ale wole się spytać i tym też upewnić że będą dobre do niej http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … int_page=1

Ogólnie to nie wiem jakie to dobre firmy produkujące ramy a jakie można by wypisać na “czarną listę”. Jeżeli możecie mi jakieś bardziej opłacalne linki podać chętnie je obejrzę i jeszcze mam pytanko, piszę że “Dwa złącza DIMM obsługujące do 4 GB pamięci DDR2” czy chodzi o to że łącznie obsługują 4GB czy łącznie 8GB czyli po 4 na gniazdko, mi się wydaje bardziej że to drugie ale jak już się pytam na temat ramów to też mogę się o to spytać.

I dodam jeszcze że wiem że system 32bit obsługuje maksymalnie 3.5~ GB ramu zależnie od systemu może wykryć np 3,7 albo 3,4 ale z racji tej że nie ma bloków pamięci 1,5GB a systemu nie mam zamiaru dokupywać 4GB będzie najlepiej chyba że wykryje tylko 3,2GB to już wtedy wolał bym kupić tylko jedną kostke 2GB.

I jeszcze ostatnie pytanie czy lepiej opłaca się teraz kupić te ramy drr2 czy lepiej trochę poczekać i kupić płytę główną obsługującą ramy drr3? Dodam że zmiana płyty głównej wiązała by się z wymianą obudowy i prawdopodobnie procesora a ja bym wolał zostać przy moim procesorze no i problem z systemem by był bo z tego co się orientuje przy wymianie płyty głównej musiał bym kupić nowy system.

Dodane 03.02.2011 (Cz) 15:42

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć chociaż na pierwsze pytanie czy te ramy będą pasować do tej płyty głównej? I może jeszcze czy Vista Home Premium 32bit obsłuży chociaż z 3,5GB Ramu. Bo jak nie to kupie jakąś jedną kostke 2GB i będzie git.