Czy ten router zwiększy prędkość internetu?

Witam,

ostatnio zauważyłem pewną ciekawostkę w mojej umowie z internetem mobilnym od T-Mobile. Mianowicie umowę mam na prędkość do 54 Mb/s a moje urządzenie jest do 21 Mb/s, więc trochę tracę. Znalazłem taki router na allegro http://allegro.pl/router-ruter-huawei-e353-e367-t-mobile-iplus-areo2-i3216696339.html. Jak widać jest on do 150 Mb/s i obsługuje moje urządzenie. Moje pytanie stąd, czy zakup tego routera zwiększy moją dotychczasową prędkość internetu?

Magiczne słowo “do”.

Jakie uzyskujesz obecnie transfery? Dochodzi do 21Mb/s?

Obecnie masz modem,który musisz podłączyć do tego routera bo modem nie posiada go zbudowanego i nie masz gdzie podłączyć karty SIM.

Zawsze najwolniejszy element ustawia prędkość maksymalną całego zestawu.

Do tego podana w aukcji prędkość (150Mb/s) odnosi się do sieci WiFi tworzonej przez router.

Która i tak jest wartością teoretyczną, możliwą do osiągnięcia w warunkach laboratoryjnych. W praktyce przy standardzie draft-n osiągniesz około 40Mb/s, więc potrzebowałbyś i tak router zgodny ze standardem n do 300Mb/s, gdzie w praktyce powinieneś osiągnąć około 100Mb/s. Oczywiście mowa tu o WiFi, jeśli w taki sposób chcesz się łączyć z routerem.

jak kupisz coś takiego

http://www.morele.net/router-tp-link-tl-mr3420-362569/

to róznice jako tako pownna być;]

nie kupuj routera huawei według mnie są lipne

Dodane czwartek, 9 maja 2013, 02:20

ale oczywiscie ten modem musi być zgodny z N i być porządny nie mówiać że podłączenie antenty do niego t oraczej konieczność.

i tak jak mówił ktoś wczesniej jakieś masz transfery obecnie;] i czy masz podłaczoną antene?

@MrBeckham666 nie mam żadnej anteny i chyba kupie jakiś 300 Mb/s jak mówisz.

Hej,

Warto pamiętać, że nie do każdego modemu da się podłączyć dodatkową antenę zwiększającą sygnał. Jakie to dokładnie model modemu?

Nie wiem, czy czytałeś ze zrozumieniem poprzednie posty. Zastosowanie routera na niewiele się zda. To prawda, że pomiędzy komputerem a routerem osiągniesz większe prędkości, ale nadal wąskim gardłem będzie modem, który osiąga niższe prędkości transferu. I póki nie zmienisz modemu, nic w tej kwestii się raczej nie poprawi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Według mnie sama zmiana modemu nic nie da, bo prędkość transferu może zwiększyć tylko operator.

Hej,

W tym przypadku nie do końca. Użytkownik archeeeeeeeeeeeeee sam napisał: "umowę mam na prędkość do 54 Mb/s a moje urządzenie jest do 21 Mb/s , więc trochę tracę." Winne jest więc urządzenie i wizyta u operatora też niewiele tutaj da.

Pozdrawiam,

Dimatheus