Czy ten sprzedający jest uczciwy?

Witam

Zastanawiam się nad zakupem http://allegro.pl/super-audi-tt-coupe-hit-roku-i1791775404.html

Moje pytanie jest następujące. Czy wg was patrząc na fakt iż ten użytkownik ma tylko 3 komentarze oraz że wystawia ten sam samochód na 5 różnych aukcjach nie budzi to podejrzeń. Moje budzi ale z drugiej strony wygląda profesjonalnie wszystko (strona itp) a chciałbym kupić tą brykę :slight_smile: lecz się waham. Czy oby sprzedający jest uczciwy.

To nie samochód tylko zabawka, zobacz se akcje z komentarzy. Gość kupił kilka takich zabawek, a teraz się ich pozbywa. Tak czy siak, raczej nie kupowałbym za więcej niż 100zł od osoby z trzema komentarzami ;]

Wiem że to zabawka ale to nie wyklucza że nadal to samochód :wink: Dla dziecka jak znalazł :slight_smile: No właśnie tylko czy on uczciwy i czy oby napewno ma i przyśle tą zabawkę ?

niestety pewnosci nigdy nie masz. Słyszałem o aukcjach wystawianych przez ludzi z kilkudziesięcioma pozytywami i nagłe bum same negi płyną. po prostu ktoś wypromuje konto, by potem zrobić mega wał.

Ogólnie powinien mieć (o ile nie odstąpił od kupna). A czy wyśle >> nie wiem. To kwestia pojedynczego osobnika. Mógł też udać, że kupił (bo fizycznie linki w jego komentarzach są), a potem sprzedawać. Jako, że kasy niewiele, ludzi można nabrać sporo. Wszystko kwestia szczęścia, ja bym się raczej zainteresował tymi od których gość te zabawki kupił >> http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=10608162

Wiesz 3 a 13000 to dość spora różnica ;]

Jeśli w opcji nie ma możliwości odbioru osobistego to takiego osobnika od razu odrzucam nawet gdybym chciał w opcji z wysyłką.

Masz przecież dane firmy na tacy

DAWID SKRZYPEK

F.U.H. HIGH WORKERS

KOSZALIŃSKA34B/3

40-719 KATOWICE

REGON: 241267268

NIP: 634-230-91-23

Posprawdzaj i po kłopocie.

Zapytaj sie o przesyłke za pobraniem

Właśnie minimalizujesz ryzyko kupując za pobraniem. A wałka może wykręcić i koleś z dużo większą liczbą komentarzy.

Nie wyśle, to zgłaszasz sprawę na policję, z kwitem z policji do Allegro, z Allegro oddają pieniądze (do 10’000zł). Więc w czym problem?

Oszust znalazłby sobie jakiś chodliwy towar (typu laptopy za 2/3 ceny), a nie samochodziki dla dziecka za 300zł, bo dużo tego nie sprzeda.

Ale paranoja :smiley:

Pewnie firmę zarejestrował we własnym prywatnym domu i nie chce by mu obcy ludzie przyłazili (kto by chciał?). Albo to jego dostawca wysyła towar bezpośrednio do klienta, a sam nie trzyma tych samochodzików u siebie.

Ale możesz się go spytać, czemu nie ma opcji odbioru osobistego.

Teczka przy nicku sprzedającego oznacza, że przesłał do Allegro zeskanowane dokumenty firmowe (typu nadanie NIP, Regon, Wpis do Ewidencji). Owszem, takie dokumenty można jakoś sfałszować, ale to są pisma urzędowe i by było poważne przestępstwo (10 lat odsiadki).

Poza tym trzeba nieźle się natrudzić, aby nie zostawić śladów w logach serwerów Allegro, bez problemu ustalą kto skąd się logował. Nie wiem jakie mają procedury, być może z automatu wyłapują korzystanie z TOR-a, w każdym razie ja sprzedałem coś sąsiadowi i przyszło mi z Allegro ostrzeżenie, zagrozili blokadą konta, bo z powodu tej samej ulicy było przypuszczenie, że się znamy, a regulamin zabrania sprzedaży znajomym.

Dlatego Allegro oddaje pieniądze. Później sami dochodzą kto to i ściągają należności. Nie oddadzą jedynie w przypadku, gdy sąd zasądzi na rzecz poszkodowanego, ale żadne ubezpieczenie nie jest wypłacane, gdy pieniądze są z innego źródła, nie można dostać odszkodowania dwukrotnie za to samo.