Czy ten sprzęt jest dobry?

Mam takie pytanie, czy ten sprzęt nada się do gier np. Battlefield 3, GTA IV, Mafia II itp.

Procesor Intel Core 2 Duo E8200 2.66

Karta graficzna Zotac GeForce 8600 GT

4 GB RAM’u

Płyta główna Gygabite


Z góry dziękuje za odpowiedzi

BF3 nie, GTA też raczej nie, Mafia na minimalnych powinna pójść (wg. wymagań z tego co widzę)

O ile procesor jeszcze można przełknąć, to grafika do wymiany, jeśli chcesz grać.

Daj mu lepsza grafike,a jeszcze jak umiesz podkręcić procka to zagrasz nie jest wcale tak żle

http://www.gry4ever.pl/pc-gta-iv-wymagania-systemowe/

sla17 , przedchwilą sprawdzałem, i GTA IV jak i Battlefield 2 (trójki jeszcze nie mam) poszło na High, więc chyba faktycznie tak jak mówi TURANKANTOR13, nie jest tak źle. Dopiero co mu dołożyłem ramu, po świętach jakaś nowa grafika. I tu następne pytanie do was:

Jaka grafika do 500zł?

Rozdzielczość 800x600? Sam miałem tą kartę (robiłem OC) i szału nie było w GTA IV przy sensownej rozdziałce. No i ciekawe jaki był średni FPS :>

Co do nowej grafiki to najpierw podaj jaki zasilacz masz obecnie (marka, moc, model)

Zasilacz, hmm, raczej no-name, ale sam nie wiem, PC jest firmy NTT.

No Name, 350w chyba…

Rozdzielczość full na 24’ monitor, czyli 1900x1200? Nie wiem ile FPS, ale gra chodziła płynnie.

Teraz zaczynam mieć wątpliwości, czy napewno mam taką kartę graficzną, #-o

Jutro oddaje PC informatykowi (trochę ma do roboty…), więc jak PC wróci to sprawdzę Everestem tą kartę, jednak tkwie w przekonaniu że to Zotac Nvidia 8600 GT…

U mnie na zintegrowanej też pójdzie na Full, ale czy się będzie dać grać to już co innego :wink:

Procesor da się przeżyć, podkręcić się da i pójdzie, ale grafika do wymiany na pewno - chyba że ci wystarczy na najmniejszej rozdzielczości i na LOW, to wtedy… :wink:

Czyli krótko mówiąc - procesor i zasilacz do wymiany.

Możecie podać jaką grafikę i procesor mogę wsadzić? Mogę wydać max 500zł.

bartek1586 , procesor jest jeszcze ok, te modele mają duży potencjał do OC. Lepiej zainwestować w nową zasiłkę i grafikę.

Sugeruję: zasilacz Tacens Radix IV 450W (będzie trzeba zabawić się w rozgałęzienia do molexów, ponieważ nie posiada on złącz zasilających PCI-E [chyba, że coś się zmieniło]) + Radeon HD 5750/6750 1GB DDR5 np od Vertex

Tak, tylko do kręcenia potrzebny jest jakiś cooler, Fera albo Fortis, bo na BOXowym raczej nie poszaleje.

Zależy od sztuki, mój Q6600 pędzi obecnie na BOX 2,88 GHz @ 1,25v i jest w miarę ok. (na paście AS5 a domyślne taktowanie Q6600 to 2,4 GHz)

Do BF3 TYLKO czterojajowiec.

Daj mu nowy zasilnik coś takiego,może byc nawet 500tka

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/2969269

i nowa grafike ,a procka zostaw jak masz

Tacens Radix IV 500 W – testy

http://infobit.pl/kategoria/hardware/ta … li-cisza/8

SnakeVG ,

Wymagania minimalne BF 3 prezentują się następująco:

  • 15 GB miejsca na dysku

  • Windows Vista lub 7,

  • dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2 GHz,

  • 2 GB pamięci RAM,

  • karta wspierają DX10 lub DX11.

Więc, nie jest tak źle.

Kupię, i zobaczę - czy pójdzie na średnich.

Dodane 02.11.2011 (Śr) 23:19

Z góry przepraszam na post pod postem, ale potrzebuje pilnej odpowiedzi.

Dzisiaj PC pojechał do serwisu, żeby dołożyli RAM’u do tych 4 GB, i oprócz wielu nieprzyjemnych rzeczy (niechodzący cooler, niewysuwająca się stacja dysków, skamieniała pasta termoprzewodzca, 10 ton kurzu w środku itd…), okazało się że są spalone kondensatory…

Dostałem propozycję, żeby wymienić się kartami, plus dopłata z mojej strony (50zł). Jest to Zotac Nvidia Geforce 9600GT.

Co o tym myślicie? Warto się wymieniać? (dodam że w tej chwili dysponuje nie dużym budżetem, a poza tym nie mam pewności czy moja stara 8600GT po naprawie będzie dobrze chodziła).

No 9600 GT jest już wyraźnie wydajniejsza od 8600GT tylko pamiętaj o wymianie zasilacza na coś dobrej marki (jak np. Antec, Corsair, Fortron, Fractal Design, Seasonic, XFX) i nie interesuj się zasilaczami bez wtyczek PCI-E (np. Tacensy 450W) bo mają bardzo słabe okablowanie, które w przyszłości będzie ograniczać rozwój komputera (zwłaszcza jak będziesz chciał zmienić kartę na jeszcze mocniejszą).

Jeśli cena Tobie odpowiada to wiadomo,że ten zasilacz jest lepszy

http://www.ceneo.pl/8909777

jeśli natomiast chodzi o te wymiane karty to myśle,że za 50zł dopłaty warto

Wymieniłem grafike, dorzuciłem ramu i wgl.

Dostałem też od kolegi za darmo zasilacz Deer, 350w, może taki na parę dni zostać? Nic nie stanie się z kartą? Zasilacz nowy, a koledze niepotrzebny, więc przygarnąłem :slight_smile:

Skoro na kilka dni nie ma co ryzykować, znaczy się w ogóle nie ma co ryzykować, można przeżyć, a straty większe będą jak się coś spali ;p

Masz rację - nie wiadomo w jakim jest stanie.

Na razie pozostaje przy moim niezindetyfikowanym na te 3 dni, dopiero za 5 dni będe miał fundusze na zasilacz, to od razu wymienię na jakiś konkretny…