Czy ten sprzęt wystarczy dla Visty?

(Skwaro) #1

Hej. Mój kolega zamierza kupić sobie Vistę Home Premium i nie wie, czy jego sprzęt jest wystarczająco dobry.

A oto konfiguracja:

Procesor: AMD Sempron 2600+ 1833MHz

Grafika: ATI RADEON 9200 128 MB DDR2

RAM: 256MB (zamierza dokupić 1GB)

Płyta główna: ASRock K7S8X v3

No i P. chce mieć włączone Aero Glass z przezroczystością.

(Furyra) #2

wedlug mnie na luzie ja mam 384 mb ram no teraz 256 no i chodzi mi jak xp home edition

(Borys951) #3

Powinno ruszyc ale z ta karta graficzna to...

(Skwaro) #4

Nie jest chyba taka słaba? Aero ruszy pod nią czy nie?

(Wiaaterek) #5

Na stronach MS jest programik, który sprawdza sprzęt pod Viste... może kolega powinien spróbować...wyskoczy mu, z czym może mieć problem i która Vista byłaby wskazana... czy to się pokrywa w praktyce? nie wiem, ale spróbować kolega może...

Pzdr,

(Skwaro) #6

P. już spróbował i pisało tam, że karta nie spełnia wymagań.

Ale jest i tak problrm, ponieważ u mojego chrzestnego, który miał identyczną kartę pisało, że spełnia. :?

Więc... ??

(Artpas) #7

Niech spróbuje sprawdzić sprzęt za pomocą programu Windows Vista Upgrade Advisor 1.0 PL. Dzięki niemu dowie się czy jego sprzęt wystarczy na Vistę

Można go pobrać z vortalu

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?d ... =1991&t=47

(Sawyer47) #8

Ruszyć ruszy, ale do komfortowej pracy do dokupiłbym ramu (1GB, czyli tak jak ten twój kumpel planuje) no i kartę można by wymienić, bo Radeon 9200 to nie jest demon szybkości.

(Miwidlak) #9

Niestety AERO Glass'em się nie nacieszy (R9200 obsługuje sprzętowo DX8.1 - dla AERO GLASS musi być obsługa DX9);

Poza tym mało RAMu;

Według mnie niech zostanie przy dobrze skonfigurowanym XPeku

Pozdrawiam

PS instalować VISTĘ i nie mieć AERO GLASS to jest bezsens

(Piur) #10

O ile wiem to zeby plynnie mu vista dzialala to powinien moiec 512mb ram :slight_smile:

(Skwaro) #11

No właśnie tym programem sprawdzał i g... guzik.

A jaką być proponował, tylko aby nie była droga... .

Ale ogółem gdyby zechciał kupić Vistę H. P. (no i dokupi RAMu) to pójdzie mu?

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 20:29

Nie wiem czy tylko dla Aero Glass chce mieć ją - powodów pewie jest więcej, ale nie wnikałem w szczegóły. :slight_smile:

(Miwidlak) #12

Jak pisałem wyżej

• min. 512 MB RAM (1GB prawie komfort)

• grafa - proponuję coś z serii GF 6600

Pozdrawiam

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 20:31

Pod maską VISTY kryją się tajemnice większe lub mniejsze ale wygląd też się liczy.

Ja osobiście nie chciałbym żeby wista wyglądała jak Win2K (lub XPek bez kompozycji)

(Skwaro) #13

OK, dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

Pozdro.

(Piur) #14

o grafe to ja bym sie nie spieral bardziej o ram.Mozliwe ze z ta karta pojdzie . Chodz 100% nie mozna dac

(Miwidlak) #15

Sprawdź wymagania interfejsu AERO GLASS :slight_smile: