Czy ten sprzęt wystarczy dla Visty?

Hej. Mój kolega zamierza kupić sobie Vistę Home Premium i nie wie, czy jego sprzęt jest wystarczająco dobry.

A oto konfiguracja:

Procesor: AMD Sempron 2600+ 1833MHz

Grafika: ATI RADEON 9200 128 MB DDR2

RAM: 256MB (zamierza dokupić 1GB)

Płyta główna: ASRock K7S8X v3

No i P. chce mieć włączone Aero Glass z przezroczystością.

wedlug mnie na luzie ja mam 384 mb ram no teraz 256 no i chodzi mi jak xp home edition

Powinno ruszyc ale z ta karta graficzna to…

Nie jest chyba taka słaba? Aero ruszy pod nią czy nie?

Na stronach MS jest programik, który sprawdza sprzęt pod Viste… może kolega powinien spróbować…wyskoczy mu, z czym może mieć problem i która Vista byłaby wskazana… czy to się pokrywa w praktyce? nie wiem, ale spróbować kolega może…

Pzdr,

P. już spróbował i pisało tam, że karta nie spełnia wymagań.

Ale jest i tak problrm, ponieważ u mojego chrzestnego, który miał identyczną kartę pisało, że spełnia. :?

Więc… ??

Niech spróbuje sprawdzić sprzęt za pomocą programu Windows Vista Upgrade Advisor 1.0 PL. Dzięki niemu dowie się czy jego sprzęt wystarczy na Vistę

Można go pobrać z vortalu

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?d … =1991&t=47

Ruszyć ruszy, ale do komfortowej pracy do dokupiłbym ramu (1GB, czyli tak jak ten twój kumpel planuje) no i kartę można by wymienić, bo Radeon 9200 to nie jest demon szybkości.

Niestety AERO Glass’em się nie nacieszy (R9200 obsługuje sprzętowo DX8.1 - dla AERO GLASS musi być obsługa DX9);

Poza tym mało RAMu;

Według mnie niech zostanie przy dobrze skonfigurowanym XPeku

Pozdrawiam

PS instalować VISTĘ i nie mieć AERO GLASS to jest bezsens

O ile wiem to zeby plynnie mu vista dzialala to powinien moiec 512mb ram :slight_smile:

No właśnie tym programem sprawdzał i g… guzik.

A jaką być proponował, tylko aby nie była droga… .

Ale ogółem gdyby zechciał kupić Vistę H. P. (no i dokupi RAMu) to pójdzie mu?

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 20:29

Nie wiem czy tylko dla Aero Glass chce mieć ją - powodów pewie jest więcej, ale nie wnikałem w szczegóły. :slight_smile:

Jak pisałem wyżej

  • min. 512 MB RAM (1GB prawie komfort)

  • grafa - proponuję coś z serii GF 6600

Pozdrawiam

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 20:31

Pod maską VISTY kryją się tajemnice większe lub mniejsze ale wygląd też się liczy.

Ja osobiście nie chciałbym żeby wista wyglądała jak Win2K (lub XPek bez kompozycji)

OK, dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

Pozdro.

o grafe to ja bym sie nie spieral bardziej o ram.Mozliwe ze z ta karta pojdzie . Chodz 100% nie mozna dac

Sprawdź wymagania interfejsu AERO GLASS :slight_smile: