Czy ten Windows nie spowolini jego komputera

Witam, wczoraj rozmawiałem z kumplem przez gadu-gadu i powiedział mi że ma zepsuty komputer i że musi kupić nowy (nie wnikałem w szczegóły) ale to nie w tym rzecz. Jego brat składa w Anglii komputery i powiedział że mu złożył i wysłał. Tylko problem a może i nie problem w tym że wysłał mu do tego komputera Windows XP Professional x64 Edition bo nie miał innego. Komputer ma Intel® Celeron® CPU 2,40GHz, 512Mb RAM-u i 64Mb karta graficzna. Zapytał mnie wczoraj czy przy tej 64 bitowej wersji na takim starym komputerze nie spowolni ten system np. przeglądania internetu lub oglądania jakiegoś filmu w WMP? To dobry pomysł by na takim komputerze instalować Windows XP Professional x64 Edition? Aha i jeszcze jedno, nie będzie on w nic grał na tym komputerze z tego co mi mówił bo on albo siedzi na gg albo przegląda internet.

Z góry dziękuje.

Według mnie jedynym problemem może być to że nie do każdego sprzętu mogą być sterowniki pod 64 bit. pozatym sprzęt sam w sobie jest słaby przede wszystkim 512 mb ram to trochę mało może być ponieważ system może zabierać minimum 330 mb ram w zależności od sprzętu i zainstalowanych aplikacji także żeby praca na nim nie była powolna zalecałbym dorzucić jeszcze 512 mb ram.

Sterowniki, sterowniki i jeszcze raz sterowniki. Poza tym - dobrze byłoby wiedzieć co to jest DOKŁADNIE za sprzęt (np. część Celeronów nie obsługuje w pełni instrukcji 64 bitowych), oraz wyrobić sobie nieco opinię czy przypadkiem ten sprzęt to nie jest takim 12 letnim “VW Golf którym tylko ksiądz jeździł na mszę i do pogrzebu”.