Czy ten zasilacz da radę z moim sprzętem?

(Devicet) #1

Obecny sprzęt :

Windows 7 Home Prenium 64bit

Amd Athlon II x2 240

RAM 4,00 GB 1333MHz

Nagrywarka i dodatkowe porty usb ( mało ale zawszę coś)

Wiatrak z przodu (duży) (molex)

MSI 760GM-P33 http://pl.msi.com/product/mb/760GM-P33. ... div=Detail

obecna karta graf. ATI Raedon 3000 Graphics

kupuję Radeon HD 4870 1GB DDR 5

Czy Zasilacz Coolermaster 460W atx

da radę ?

PS. chodzi o to czy jak kupię tego radeona 4870 to da radę?

(Devicet) #2

Zasilacz i procesor będę potem wymieniać parę miechów po nowych roku

Dzięki za odpowiedz, nie byłem pewien czy prze ten czas pogram...

(Dj Wiewior) #3

zasilacze CoolerMaster'a mają opinię dobrych zasilaczy, więc powinien utrzymywać dobre napięcia.

(Chojinka) #4

Tak jest i będzie, bo to wystarczająca jednostka nawet przy max obrotach karty i proca. Problemów też nie powinno stanowić OC podzespołów na tym zasilaczu i ich maksymalne wykorzystanie w grach

(boczi) #5

sunbeam96 , skończ proszę offtopic w tematach.

(T Luk) #6

Po pierwsze to tylko część zasilaczy Cooler Master jest jako tako warta uwagi a na pewno nie dotyczy budżetowych konstrukcji z serii Extreme Power Plus i Elite Power (nawet z serii Real Power są przeciętne) więc nie wiem skąd znasz takie bajeczki :wink:

@ Devicet

Który dokładnie model zasilacza posiadasz?

(Dj Wiewior) #7

t.luk

Stąd kolego :slight_smile: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Renomowane marki to:

Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster , Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, Zalman.

(sla17) #8

wiewi0r , te nie są palące się jak ten szrot, ale wiadomo - jest podana cena i się szuka, nie wiem za ile autor chce zasiłkę, ale np. za 200zł jest wybór już - XFX Core 450W, OCZ Stealthxstream 400W, Fractal Design Integra 500W, Corsair CX430 i wiele innych. Teraz trzeba pomyśleć co i wybrać możliwie najlepszy :slight_smile:

A ta lista jest do aktualizacji, bo XFX'a brakuje, Fractal Design brakuje, NeoTEC też nie jest zły, ale do konfiguracji bardziej biurowych. Aerocoola też na tej liście nie widzę, a ich zasiłki nie są złe.