Czy ten zasilacz da radę

(Noxima) #1

Witam

Prosiłbym aby ktoś powiedział mi czy zasilacz poniżej da rade obsłużyć ten sprzęt

Amacrox AX400-80EN 400W

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

Procesor AMD Athlon II X3 450 BOX (AM3/95W)

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3

Obudowa ATX Midi Colors-it HY6005KR USB/AUDIO

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9

Gigabyte GeForce GTX 460 1GB DDR5/256b PCI-E SOC

co do tego żeby kupić inny to nie ma już takiej opcji bo sprzęt już zakupiony itp tylko nie wiem czy podłączać bo generalnie zasilacz chciałem wziąć inny ale wyszło jak wyszło :smiley:

niby na stronie http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp wyszło że powinien dać radę ale..?

generalnie to tylko to co wyżej, nawet dvd roma nie mam aktualnie a zasilacz ma pociągnąć do wypłaty :lol:

(florky12) #2

Dużo ryzykujesz, sama karta graficzna podczas gry pociągnie ok 300-350W plus procek i cała reszta ... :?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 10523.html

(Db2524) #3

florky12, czytaj uważnie. To nie karta tyle pobiera, to cały zestaw tyle pobiera. Więc same podzespoły jeszcze mniej, bo dochodzi do tego sprawność zasilacza.

Zasilacz wystarczy do tego zestawu.

(Noxima) #4

Procesor:

Intel Core i7 920 2,66 @3.5 GHz

Płyta główna:

ASUS Rampage II Extreme

Pamięć RAM:

Kingston HyperX 3x 2 GB DDR3 1600 MHz

Chłodzenie:

Noctua NH-D14

Dysk twardy:

Seagate 250 GB Barracuda 7200.12

no a nie oszukujmy się, zestaw mieli słuszny :smiley:

no nic, predzej czy później w miare tego jak bedzie rosła moja ciekawość w stosunku do kręcenia to pewnie i tak będę musiał się za czymś rozejrzeć ale jak bedzie działać to bedzie działac

dzieki :slight_smile:

(Db2524) #5

Myślę, że na tym zasilaczu możesz ten sprzęt spokojnie podkręcić.

(Lvki32) #6

ja na twoim miejscu wolalbym miec 500W, chociaz 450 moze tez da rade bo 400W to za malo

(Cyba91) #7

Ciężko powiedzieć, 400WATT jest tak na styk, ten amacrox ma po 17A na linii +12v. Włączyć się włączy i będzie wszystko chodziło, tylko nie wiadomo czy karcie mocy nie będzie brakowało jak się dobrze rozkręci, ale raczej nie powinno. Załączysz na 30min najnowszego 3dmarka i się przekonasz. Ogólnie mówiąc w skrócie, myślę że nie będzie problemów.

(Noxima) #8

nie ma możliwości żeby coś poszło z dymem?

sporo staroci już popaliłem kiedyś chyba że tu już jakieś zabezpieczenia są?

(Monczkin) #9

Jumzesik , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(Noxima) #10

w gruncie rzeczy to wiem już wszysto co chciałem wiedzieć a co do nazwy tematu to nie mam zielonego pojęcia, nawet po przeczytaniu tego tematu, do którego link mi podałeś, jak konkretniej mógłbym nazwać ten temat

przepraszam

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

(Cyba91) #11

Na tym zasilaczu popaliłeś? W takim razie jest do wymiany, bo być może jest wadliwy. Amacroxy z reguły to dobre zasilacze i mają filtry zabezpieczeniowe.

PS. Nazwij temat "GeForce GTX 460 i zasilacz 400WATT - czy uciągnie zestaw?" , od razu wiadomo o co chodzi.