Czy ten zasilacz dobry do tego procka!

(Burdziupl) #1

Witam!

W związku z tym że mój "AMD Athlon 64 X2 4200+ 2,2GHz" nie wystarczał mi do mojej codziennej pracy, chce go wymienić.

Na taki:

http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-i ... 90016.html

"AMD Athlon II X3 450 3,2GHz"

I moje pytanie brzmi:

Czy mogę kupić taki procesor i normalnie z nim użytkować, z zasilaczem: iBox DR-8400BTX MAX-400W"

Czy procesor nie wybuchnie (xD), nie zniszczy się, czy może wsystko będzie ok?

(sadaj72) #2

Zasilaczowi kilkanaście W różnicy nie zrobi o ile nie jest obciążony jakąś prądożerną grafiką, bardziej obawiałbym się o kompatybilność płyty z nowym cpu.

(Xparanienormalnyx) #3

Wybuchnąć może ci zasilacz przez samo to, że jest podłączony do prądu. Kup coś markowego a nie ryzykujesz upalenie całego zestawu przez ten szmelc :wink:

A jeśli o procesor chodzi, podaj model płyty głównej, sprawdzimy czy jest z nią kompatybilny.

(Burdziupl) #4

Tak jest, Gigabyte GA-MA69VM-S2 socket AM2 (na taki jest procesor)

Może ktoś podać jakiś dobry zasilacz, tani i żeby się szybko nie spalił, i działał z tym prockiem, bez problemu.

(Qba_) #5

Ten Athlon jest na socket AM3. :wink:

Płytka go obsłuży, jednak musisz wgrać BIOS F10E.

(Burdziupl) #6

Na pewno go obsłuży?

PS.: Właśnie przed chwilą wgralem F10E, i działa dobrze.

(Xparanienormalnyx) #7

Tak wynika z oficjalnej "cpu support list" na stronie producenta płyty :wink:

(falcon89) #8

Nie napisałeś ile możesz przeznaczyć na zasilacz.

Na początek zaproponuję XFX Core 450W

(Burdziupl) #9

Na zasilacz teraz nie mam kasy, to co będę miał na procka, to jest wszystko.

Dzisiaj sobie wyczyściłem zasilacz z kurzu, to będzie ok? Nic tam nie ma przypalonego, spalonego...

PS.: Przeczytałem to na dole listy obsługiwanych procesorów, co o tym myślicie?

"(Uwaga) Jeśli zainstalujesz AMD AM3/AM2 + CPU na płycie głównej AM2, szyna systemowa zostanie spowolniona z HT3.0 (5200 MT / s) do HT1.0 (2000 MT / s), jednak częstotliwość procesora AM2 + nie zostanie zmieniona."

-- Dodane 24.02.2013 (N) 17:16 --

Odświeżam