Czy ten zasilacz dobry do tego procka!

Witam!

W związku z tym że mój “AMD Athlon 64 X2 4200+ 2,2GHz” nie wystarczał mi do mojej codziennej pracy, chce go wymienić.

Na taki:

http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-i … 90016.html

“AMD Athlon II X3 450 3,2GHz”

I moje pytanie brzmi:

Czy mogę kupić taki procesor i normalnie z nim użytkować, z zasilaczem: iBox DR-8400BTX MAX-400W"

Czy procesor nie wybuchnie (xD), nie zniszczy się, czy może wsystko będzie ok?

Zasilaczowi kilkanaście W różnicy nie zrobi o ile nie jest obciążony jakąś prądożerną grafiką, bardziej obawiałbym się o kompatybilność płyty z nowym cpu.

Wybuchnąć może ci zasilacz przez samo to, że jest podłączony do prądu. Kup coś markowego a nie ryzykujesz upalenie całego zestawu przez ten szmelc :wink:

A jeśli o procesor chodzi, podaj model płyty głównej, sprawdzimy czy jest z nią kompatybilny.

Tak jest, Gigabyte GA-MA69VM-S2 socket AM2 (na taki jest procesor)

Może ktoś podać jakiś dobry zasilacz, tani i żeby się szybko nie spalił, i działał z tym prockiem, bez problemu.

Ten Athlon jest na socket AM3. :wink:

Płytka go obsłuży, jednak musisz wgrać BIOS F10E.

Na pewno go obsłuży?

PS.: Właśnie przed chwilą wgralem F10E, i działa dobrze.

Tak wynika z oficjalnej “cpu support list” na stronie producenta płyty :wink:

Nie napisałeś ile możesz przeznaczyć na zasilacz.

Na początek zaproponuję XFX Core 450W

Na zasilacz teraz nie mam kasy, to co będę miał na procka, to jest wszystko.

Dzisiaj sobie wyczyściłem zasilacz z kurzu, to będzie ok? Nic tam nie ma przypalonego, spalonego…

PS.: Przeczytałem to na dole listy obsługiwanych procesorów, co o tym myślicie?

“(Uwaga) Jeśli zainstalujesz AMD AM3/AM2 + CPU na płycie głównej AM2, szyna systemowa zostanie spowolniona z HT3.0 (5200 MT / s) do HT1.0 (2000 MT / s), jednak częstotliwość procesora AM2 + nie zostanie zmieniona.”

Dodane 24.02.2013 (N) 17:16

Odświeżam