Czy ten zasilacz jest odpowiedni?

chejka skompilowalem sobie taki sprzet:

Plyta glowna : Asus M2N-SLI

Procesor : AMD Athlon X2 5200+

Pamiec : Patriot Extreme DDR2 2GB 800Mhz

Grafika : Gainward GeForce 9600GS (Golden Sample 700/2000) 512MB DDR3

Dysk twardy : Western Digital 250GB SATA

to mam pytanko,

czy zasilacz Chieftec GPS-400AA-101A, bedzie odpowiedni do wyżej wymienionych gratów ???

Proponuję raczej CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

Jest droższy o jakieś 10 zł

Weź Modecom MC 400W, jest cichszy od Szefa.

Jesli masz ten zasilacz to spokojnie wystarczy, jeśli masz zamiar kupić dopiero to kup coś innego niż chieftec np modecom 400W albo coś z droższych zasilaczy.

Chieftec to także dobry zasilacz :stuck_out_tongue: Możesz go spokojnie grać, podobnie jak Modecom MC-400. Jeżeli będziesz wymieniał kompa na silniejszego to bierz CORSAIR CMPSU-520HXEU

Ja bym dopłacił do Ocz StealxStream 500W ~200zł

Lub Corsair 450W także gdzieś 200zł.

wersja 5000+ wyżej się kręci…

dość słaba płyta… ale ja na płytach pod am2 się nie znam więc niech wypowie się ktoś obeznany…

a niby dlaczego M2N-SLI jest slaby, jak dla mnie to spokojnie wystarcza,

no fakt moze moglem wziasc wersje deluxe, ale ja i tak nie bede sie bawil w OC,

bardziej zalezy mi na stabilnosci…

tym bardziej…bierz coś od foxconn-a… asusy nie należą do stabilnych… nawet te po 1000zł… (zwłaszcza te za 1000zł :smiley: )

On zrobił błąd kupując tego Asusa, niby dobry chipset do o/c bo nForce 4 ale w tej płycie brak opcji do o/c, a pisałem w jego temacie aby brał Asus M2A-VM lub Gigabyte GA-MA69G-S3H na chipsecie AMD G690 dobre o/c jest na nich, to nie słuchał.

Co do Asusa M2N-SLI to odradzam jest bardzo awaryjny dużo lepszym wyborem jest Gigabyte GA-M56S-S3, DFI Infinity NF SLI-M2/G, DFI Infinity NF 570 SLI/M i Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H.

słuchałem lecz napisałeś to po zamówieniu… :wink: jakbym wiedział że to taki szajs nigdy bym tego nie brał…

polecam to, co jest dobre a nie to co mam… to chyba logiczne…

Co ty gadasz :smiley: mój Asus jest twardy jak skała xD

A co do Zasilaczy to żadne chiefteci itp

OCZ StealthXStream za ok. 200zł. :!:

200plnów polskich za glupi zasilacz ?? to gruba przesada…

To Ty przesadzasz. Nie rozumiem jednego skoro nie znasz się na rzeczy po co zwracasz sie o poradę jeśli je kwestionujesz. Prawdą jest że wydawanie 200 zł na zasilacz do takiej konfiguracji to przesada spokojnie starczyłby Modecom/Amacrox 350W/400W. Lecz na pewno wydanie tych 200 zł nie byłoby jakość sporą przesadą - pamiętaj że te droższe zasilacze mają z reguły wyższą sprawność elektryczną czyli mniej energii jest zamienianej w gorąco a tym samym oszczędzają prąd czyli złotówki. Te dodatkowe 50 czy 80 zł zwróci ci sięw ciągu 1-2 lat.

Zasilacz nie jest głupi, bo on jest najważniejszym podzespołem w komputerze.

jak wysiądzie głupi zasilacz za 50zł to wysiądzie cały głupi komputer :wink:

chyba że chcesz zmieniać kompa co 2 tygodnie i płacić rachunki za prąd jakbyś miał w domu 10 komputerów…

Zasilacz w komputerze jest jak serce, pompuje on krew (czytaj prąd) do wszystkich narządów (czytaj podzespołów) w komputerze. :evil:

Więc jest tak naprawdę najważniejsza częścią w komputerze. Zasilacz musi być dobry, mocny. firmowy. :!: