Czy ten zasilacz nadaje się do O\C procka?

Witam. Posiadam zasilacz Powerman 350W i myślę, że podkręcam swój procesor prawidłowo. Jednak udaje mi się go podkręcić z 2.00 GHz do 2.27 GHz.

Jak widzę niektórzy swoje AMD podkręcają do około 3 GHz. Więcej go podkręcić nie idzie tzn. bluescreeny, restarty itp. Czy to wina zasilacza ??

Dzięki za odpowiedź. :slight_smile:

A napięcie CPU podniosłeś?? Miałem podobny problem: viewtopic.php?f=19&t=234325 może to Ci pomoże.

Co to w ogóle jest Powerman!!?? Na tym się nie bierz za o/c bo dym poczujesz

Napięcie podniosłem i nic to nie dało

Bardzo możliwe - 350 i Powerman to chyba, faktycznie możesz poczuć dym.

Poza tym przy OC wychodzą słabości innych części kompa.:mrgreen:

To, że nie da się dalej podkręcić to chyba jednak wina zasilacza :-x Chciałem jakoś podkręcić ten złom, ale jak nie idzie bardziej to trudno. Zresztą w przyszłym roku czeka mnie nowy komp. Dopilnuję, aby był rewelacyjny… :smiley:

Zmień zasilacz a nie cały komp :smiley:

Ale chcem mieć już 4 rdzenie, nvidie 9***, 4 GB Ramu i … to wszystko. :smiley:

kup najpierw zasilacz bo ten sprzęt co masz za niedługo się spali a ten nowy tak samo :stuck_out_tongue:

lepiej zmień to na

OCZ StealthXStream 500W

i wtedy pomyślimy o OC

Wydaje mi się, że przy obecnym podkręceniu wszystko jest ok. A jak teraz jest ok ( od tygodnia ) to może się jeszcze spalić ?? :? Procek jest z 2.0 na 2.27,

a ram z 667 MHz na 755 MHz. :?

A wyłącza się komp ?

Resety występują ?

Bo nic raczej nie powinno się wydarzyć.

Jaką płytę główną masz?

Przy obecnym podkręceniu restartów, ani bluescreenów nie ma. :slight_smile: Moja płytka to MSI k9 neo nforce 550.

Na tym szajsie (płycie głównej) nie zbyt dużo podkręcisz, i tu jest odpowiedź na twoje pytanie

ram też masz trochę lipny do O/C